רשת הטלוויזיה הבריטית, ה-BBC, מנסה למנוע מצופי הממלכה את המטרד הדציבלי הגדול של המונדיאל - את הזמזום הבלתי נסבל של הוובוזלות בשידורי המשחקים.

פיפ"א הודיעה אמש שאין לה שום כוונה לאסור את השימוש בוובוזלות. "זה חלק מהמסורת של הכדורגל בדרום אפריקה", אמר ריץ' מקהונדו, נציג מהוועדה המארגנת, לעיתונאים. אבל ל-BBC חשוב לשמור על מסורת שידורי המשחקים ובעיקר - על האושר של הצופים.

הרשת קיבלה אלפי תלונות מהצופים ולמרות שרעש הזמזום הוא הרעש האמיתי מהאיצטדיונים, הם מתכוונים לספק "שידור נקי" בלי הרחש ובלי המיקרופונים שמעבירים את הצליל מהאיצטדיון. צופי ה-BBC יוכלו ללחוץ על אחד מכפתורי השלט ולבחור אם הם רוצים את הוובוזלה, או לא.

אבל שידורי המשחקים בליווי הזמזום המעצבן הם לא הדבר היחיד שמטריד את הבריטים. "יש סיכוי טוב שחצוצרות כאלה יגיעו בחזרה לבריטניה, אנשים יביאו אותן איתם כשהם יחזרו מהמונדיאל", אמר דובר התאחדות הכדורגל הבריטית. "המועדונים כאן באנגליה יאלצו להתמודד עם האוהדים האלה עכשיו".

על פי הדיווחים, כבר עכשיו פורצת הוובוזלה את גבולות דרום אפריקה. יותר ויותר יבואנים מזהים את הטרנד הרועש ובקרוב, ודאי, נשמע את זמזום הוובוזלה גם כאן בטדי, בבלומפילד או - מפחיד במיוחד - בקופסא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מונדיאל 2010 בדרום אפריקה: סיקור מיוחד

צפו: ההחמצה של גרין - גרסת הלגו

פיפ"א מודיעה: הבובוזלות לא הולכות לשום מקום

מונדיאל 2010 יוצא לדרך

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן