קברם של מרדכי היהודי ואסתר המלכה (צילום: breslev.co.il)
קברם של אסתר המלכה ומרדכי היהודי | צילום: breslev.co.il

שלטונות אירן הסירו לאחרונה את השמירה מהקבר של אסתר המלכה ומרדכי היהודי במחאה על מה שהם מכנים "הרס מסגד אל אקצא על ידי היהודים" - כך מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות".

הנשיא מחמוד אחמדינג'אד חי בשלום במשך תקופה ארוכה עם האתר הקדוש בעיר המדאן, גלגול של שושן הבירה, שהפך למוקד עלייה לרגל של יהודים רבים וישראלים שהגיעו למקום בעזרת דרכונים זרים. אך לפני שלושה שבועות הכול השתנה.

סטודנטים: נהרוס את הקבר

אלפי סטודנטים אירנים יצאו להפגין בעיר בה מתגוררים כ-50 יהודים בלבד וקראו קריאות נגדם. הם דרשו מהממשלה בטהרן להסיר מיד את השלט המכריז על הקבר של אסתר ומרדכי יהודי כאתר קדוש. "בזמן שישראל מתכוונת להרוס את מסגד אל אקצא אף אירני מוסלמי אינו פוגע בקבר אסתר ומרדכי היהודי, שאחראים לטבח בו נרצחו 77 אלף אירנים ביום אחד", טענו ואיימו כי אם ייפגע המסגד - יהרסו את קברי השניים.

בתחילת השבוע נענו השלטונות לדרישות והסירו את השלטים המכריזים על המקום כאתר מורשת לאומית. משמעות הדבר: המקום חשוף כיוון שאיש לא שומר עליו.

בסוכנות היהודים הביעו דאגה בעקבות המהלך. "אם הם מתייחסים כך לקבר של אסתר ומרדכי היהודי מלפני אלף שנים, אני תוהה איך יתייחסו ליהודים החיים בתוכם", ציין גורם בסוכנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק