קוריאה הצפונית מציינת היום את יום הולדתו ה-70 של המנהיג המנוח קים ג'ונג איל, תחת השם "יומו של הכוכב הזוהר". במהלך היום נערך מצעד צבאי עצום, ריקודים המוניים בכיכרות המרכזיות של פיונגיאנג ועצרת מיוחדת באתר הזיכרון קומסוסאן, המקום שבו מוצגת גופת הרודן.

הטלוויזיה הצפון קוריאנית משדרת לתושבים בשידור ישיר את החגיגות, שנראות עצובות יותר משנים קודמות. בתמונות נראים מאות אלפי אנשים, שלמרות הקור העז יוצאים לכיכרות שבידם הפרח הלאומי שנושא את שמו של המנהיג המנוח - ה"קימג'ונגאיליה", ויוצרים את דיוקנו ושמו של מייסדי האומה - מפרחים.

טיפס על הסוס, אחרי מותו  

מעטים יודעים מה יש מאחורי הגדרות (צילום: AP)
יום הולדת למנהיג המנוח | צילום: AP

בתחילת השבוע חשפה קוריאה הצפונית את הפסל שהוצב במרכז הבירה לזכרו של קים ג'ונג איל. למרבה ההפתעה, הפסל מראה את הרודן כשהוא רוכב על סוס בגובה של כמעט שלושה מטרים. במציאות, על פי פרסומים, קים ג'ונג איל סבל מפחד גבהים, ולמרות שראינו אותו כמעט בכל זווית אפשרית, על סוסים הוא לא אהב לעלות.

בשבוע הבא, גורמים בכירים מהמשטר הצפון קוריאני החדש יפגשו בבייג'ינג עם עמיתיהם מוושינגטון. על הפרק - תכנית הגרעין והמתיחות מול הדרום. במערב מקווים שלמרות סגנון החגיגות המוכר במדינה, דעתו הבדלנית והנוקשה של המשטר הישן, חלפה מהעולם עם מותו של קים ג'ונג איל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק