הרופאים בבית החולים בעיר קחאמרקה שבפרו ראו כבר הרבה דברים חריגים במהלך עבודתם, אבל הם לעולם לא ישכחו את הטיפול בריקלמה אבנטו. הרופאים מעריכים שאבנטו, צעיר מקומי בן 28, סובל מאי שפיות - אחרת לא ברור מה גרם לו לבלוע קרוב ל-700 גרם של מתכות מסוגים שונים.

אוכל מתכות (צילום: חדשות 2)
הפרואני במיטת בית החולים, אחרי הניתוח | צילום: חדשות 2

אבנטו הגיע לבית החולים עם תלונות על כאבי בטן חזקים. הרופאים חשדו תחילה שמדובר בכאבים שמקורם בתוספתן, אך צילומי הרנטגן של בטנו חשפו כמות עצומה של מסמרים, מטבעות ואפילו חוטי ברזל אותם נאלצו להסיר מתוך בטנו.

"עשיתי את זה לשם הספורט", סיפר אבאנטו לכלי התקשורת, "במשך תשעה חודשים אכלתי מתכות במשך שבוע, ובשבוע לאחר מכן הפסקתי. כך עשיתי לסירוגין, אף אחד לא עזר לי ואף אחד לא ידע". כאשר נשאל אבנטו מה הטעם של המתכות הוא ענה כי הן חסרות טעם. "לא היה לי קשה לאכול את המתכות, ולא את האבנים, האבנים היו קטנות בגודל של תירס."

גם בארץ בולעים ברזלים

בליעת כלי עבודה (צילום: בית חולים רמב"ם)
צילום הרנטגן של ה"בולען הישראלי" | צילום: בית חולים רמב"ם

אך מסתבר שאוכל המתכות הפרואני לא לבד: בן 50 עם עבר פסיכיאטרי, הגיע בימים האחרונים לחדר המיון בבית החולים רמב"ם בחיפה והתלונן על כאבי בטן עזים. האיש סיפר לרופאים כי בלע "גופים זרים". אלא שבדיקת הרנטגן גילתה כי המושג "גופים זרים" מקיף למדי: מקל ארטיק, מפתח אלן, מכסה עט, סיכות ראש וקיסמי בכמות גדולה שהפתיעה את צוות הרופאים.

מכיוון שנשקפה סכנה לחייו, האיש הובהל לחדר הניתוח, שם טיפלו בו שני צוותים שונים במשך שעות ארוכות. צוות אחד בראשות ד"ר אירית חרמש, גסטרו-אונטולוגית, חדר אל הקיבה דרך הוושט באמצעות מכשור מיוחד ושלף חלק מהגופים הזרים. במקביל, צוות מנתחים בראשות ד"ר אמג'ד שלבי וד"ר מיכל מקל מהמחלקה הכירורגית, חדרו למעי הגס ושלפו את מה שנותר מ"ארגז הכלים".

לסיפור הזה יש סוף טוב: לאחר כמה ימי התאוששות בבית החולים, הפציינט הבולע שוחרר במצב בריאותי טוב חזרה לביתו.

עוד ברמב"ם: נערה בלעה כפית שהתעקמה בבטנה

בלעה 72 כלי סכו"ם - ויצאה בחיים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק