מרתון נישואין חד מיניים. ארכיון (צילום: AP)
מרתון נישואין חד מיניים. ארכיון | צילום: AP

כשהשעון צלצל הלילה חצות במדינת וושינגטון, התייצבו אלפי זוגות חד מיניים כדי למסד את היחסים שלהם - לראשונה מאז האישור הרשמי שהעניקה לכך המדינה שבצפון ארה"ב. "אנו כל כך גאות שאנו חיות במדינה הזו שמכירה באהבה ובמחויבות", אמרה שרה קופר, מורה מסיאטל, אחרי שנישאה לאהובת ליבה אמילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השתיים נישאו והחליפו טבעות והבטחות מול שופטת באולם בית המשפט קינג קאונטי בסיאטל. זאת, לאחר שבנובמבר האחרון הפכו מדינות וושינגטון, מיין ומרילנד לראשונות בארה"ב שמאפשרות נישואים חד מיניים.

החוק בוושינגטון נכנס לתוקפו כבר ביום חמישי, אז מאות זוגות נרגשים נרשמו לקבלת הרישיון להינשא. טקסי החתונה החלו מיד אחרי ששלושת הימים שנדרשים על פי חוק בכל נישואים לאישור וודאותם - חלפו.

נישואיהן של אמילי ושרה הם הנישואים החד מיניים הראשונים שנערכו במדינה רשמית. הבזקי המצלמות של צלמי החתונות, התערבבו עם הפלאשים של צלמי העיתונות. היחידה שלא חייכה בטקס הזה, מלבד גורמים שמרניים בארצות הברית, היא בתם המאומצת של בנות הזוג, שבכתה לאורך כל הטקס.

49% מהאמריקנים תומכים בנישואים חד מיניים

הערכה: בריטניה תכיר בנישואים חד מיניים. אילוסטרציה (צילום: AP)
היסטוריה אמריקנית, ארכיון | צילום: AP

אחרי אמילי ושרה נישאו עוד 11 זוגות ואולם בית המשפט הפך לאולם חתונות צוהל. "אני גאה להיות עדה לאירוע ההיסטורי הזה", אמרה השופטת שחיתנה את הזוגות. "זו הזדמנות להכיר בכך שנישואים, אהבה ומשפחה הם דבר טוב".

הציבור האמריקני משנה בחודשים האחרונים את עמדותיו ומציג רוב לטובת הנישואים החד מיניים, כש-6 מדינות אימצו את השינויים. עוד 31 מדינות מתכוונות לערוך שינויים דומים בעתיד הקרוב.

על פי סקר של מכון פיו שנערך בחודש אוקטובר האחרון - 49% מהאמריקנים תומכים בנישואים חד-מיניים, בעוד ש-40% מתנגדים. בחודש מאי האחרון, הנשיא אובמה ביצע גם הוא צעד היסטורי בנושא, כשהפך לנשיא האמריקני הראשון שתמך בגלוי בנישואי בני אותו מין.