הדרמה באלג'יריה נמשכת: שני מסוקים של הצבא תקפו במתחם הגז בו מוחזקים בני הערובה המערביים על ידי טרוריסטים אסלאמיים - כך מדווחת סוכנות הידיעות ANI במאוריטניה. על פי הדיווח, 34 בני ערובה נהרגו יחד עם 15 מחוטפיהם. לפי דיווח אחר, רק שבעה בני ערובה נותרו כעת בחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווחים הנאספים מסוכנויות הידיעות השונות ורשתות התקשורת בעולם, נראה שמי ששרדו את ההפגזה משוחררים כעת או שברחו. לפי רשת BBC, שני אזרחים סקוטים, גבר קנייתי ואזרח צרפתי שוחררו משדה הגז. בבריטניה מדווחים עוד שבין המשוחררים יש גם אזרח אירי - שכבר הגיע למקום בטוח. לסוכנות הידיעות ANI יש קשרים קרובים עם הארגונים המזוהים עם אל-קעידה, שלקחו אחריות על חטיפת עשרות עובדי חוות הגז באלג'יריה. לפי אחד הדיווחים, בין שבעת החטופים שנותרו בחיים ישנם שני אמריקנים, אזרח יפני ובריטי.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון החליט הערב לבטל סדרת פגישות באירופה, ויישאר בבריטניה לנהל את המשבר. בדברים שנשא אמר קמרון שבריטניה צריכה "להיות מוכנה לאפשרות שיגיעו עוד חדשות רעות" ממשבר בני הערובה.

מוקדם יותר דיווחה רשת אל ג'זירה שצלפים של הצבא האלג'יראי פתחו בירי לעבר המתחם בו מוחזקים בני הערובה, ממנו נפגעו כמה מהם. במקביל, דווח כי 20 בני ערובה ובהם אזרחים מערביים הצליחו להימלט מהמתחם בו הוחזקו.

החוטפים: מוכנים לנהל מו"מ

יתווסף לרשימת מטרות החיסול? בלמוכתאר (צילום: סקיי ניוז)
מנהיג הארגון שלקח אחריות לחטיפה | צילום: סקיי ניוז

מוקדם יותר היום אמרו הקיצונים המוסלמים שמחזיקים בעשרות אזרחים זרים בשדה הגז באלג'יריה שהם מוכנים לפתוח במשא ומתן, בתנאי שכוחות הצבא ייסוגו מהמקום. אחד הטרוריסטים התראיין לרשת אל-ג'זירה ואמר: "אנחנו מוכנים לחילופי שבויים בתמורה לשחרור אנשי אל-קעידה המוחזקים במאלי".

"אנו דורשים שצבא אלג'יריה ייסוג משדה הגז כדי שנוכל להתחיל במשא ומתן", אמר החוטף לרשת הטלוויזיה הערבית. הוא חזר והדגיש כי אנשיו מחזיקים ב-41 שבויים מערביים וסיפר כי צלפים מצבא אלג'יריה יורם ללא הרף על האתר שבו מוחזקים בני הערובה. לטענתו, אזרח יפני נפגע מהירי.

החוטף אף הציג מתווה לפתרון המשבר כשאמר שהוא ושותפיו מוכנים לבצע עסקת חילופי שבויים במסגרתה ישוחררו בני הערובה תמור שחרור אנשי אל-קאעידה שנשבו על ידי הכוחות הצרפתיים במהלך הקרבות במאלי.