הועברה לסיביר. טולוקוניקובה (צילום: רויטרס)
הועברה לסיביר. טולוקוניקובה | צילום: רויטרס

חברת להקת הפאנק המחתרתית "פוסי ריוט", נדז'דה טולוקוניקובה, נשלחה למחנה מעצר בסיביר לאחר מספר שבועות בהם מקום מקום הימצאה לא היה ידוע, כך דיווחו היום (ה') הרשויות ברוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעלה של טולוקוניקובה, פיטר ורזילוב, סיפר כי שוחח איתה לאחרונה בטלפון ואמר כי היא מאושפזת בבית חולים מחוץ למחנה המעצר במחוז קרסנויארסק שבסיביר. חברת הלהקה הועברה לטיפול רפואי לאחר שפתחה בשביתת רעב במחאה על תנאי מאסרה.

בתקופה האחרונה הביעו מכריה ופעילים נוספים חשש ממצבה של טולוקוניקובה, לאחר שהרשויות ברוסיה שלחו אותה למאסר אלפי קילומטרים לאורכה של המדינה באמצעות רכבת - מבלי להודיע היכן היא שוהה.

"מצבה של טולוקוניקובה מוגדר 'טוב'"

בהודעה שפורסמה על ידי הרשויות נאמר כי "האסירה טולוקוניקובה הובאה למוסד של שירות בתי הסוהר ברוסיה במחוז קרסנויארסק". דובר שירות בתי הסוהר אמר כי אין בסמכותו למסור פרטים נוספים אודות העברתה של חברת הלהקה לסיביר, אך אמר כי מצבה מוגדר "טוב".

מחאות נגד פוטין. פוסי ריוט (צילום: רויטרס)
המחאה ברוסיה. "פוסי ריוט" | צילום: רויטרס

טולוקוניקוב, בת 24, נעדרה במשך 24 ימים לאחר שהועברה מכלא הנמצא במרכז רוסיה. לפני מספר שבועות פרסמה טולוקוניקובה מכתב בתקשורת הרוסית בו היא מאשימה את אנשי בית הסוהר בהתעללות ובעקבות כך פתחה בשביתת רעב.

חמש חברות להקת ה"פוסי ריוט", הרכב הפאנק הפמיניסטי הרוסי, הצליחו להביך את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כשערכו הופעה מאולתרת בקתדרלת ישו המושיע במוסקבה.