אחרי ההצבעה הראשונה והשניה (ושלישית שנערכת בסמוך לשניה) שמהן יצא עשן שחור בלבד, הקרדינלים מתכוננים לסבב בחירה נוסף לבחירת האפיפיור. בשעה 12:40 , הסתיימה ההצבעה השניה , הראשונה של היום עם יציאת עשן שחור. 115 הקרדינלים החלו את היום בתפילות לקבלת השראה לזיהוי המנהיג הראוי ביותר לכנסייה הקתולית - מנהיג שיאלץ להתמודד עם משברים לא פשוטים , אחר כך התכנסו , הצביעו - אבל כאמור, בלי תוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי לוח הזמנים שנקבע להם, 115 הקרדינלים השתתפו במיסת הבוקר בכנסיית פאולין שבוותיקן, משם חזרו לקפלה הסיסטינית וערכו את הסבב הראשון משני סיבובי הבחירות של היום. סבב נוסף ייערך בשעות אחר הצהריים. בכנסיה מקווים כי יצליחו לבחור את המועמד שיתמודד בגבורה מול הסערה שמולה ניצבת הכנסייה ובראשה פרשת ההטרדות המיניות, הפדופיליה, השחיתות בבנק הוותיקן וגם מול החלל שהשאיר אחריו האפיפיור הפורש בנדיקטוס ה-16. 

 בלי רשימת מועמדים

ארכיון (צילום: רויטרס)
מחפשים הדרכה אלוהית | צילום: רויטרס

עשרות אלפי תיירים מגיעים בעקבות המאורע לכיכר פטרוס סמוך לקפלה. החל מהשעה 17:30 הם יביטו מעלה לעבר הארובה המפורסמת כדי לראות את צבע העשן עד 20:30, נראה עשן לבן או שחור. אבל, על פי הערכות, רוב הסיכויים שגם היום הוא יהיה שחור. כשיבחר אפיפיור - ייצא העשן הלבן המוכר ופעמוני הכנסיות בוותיקן, ברומא ובעולם יצלצלו בחגיגיות. "הבמוס פאפאם" יכריזו הקרדינלים.

אמש נסגרו הקרדינלים לראשונה בתחילת הליך הקונקלווה לאחר יום שלם של תפילות ועידות. בסבב הבחירות הראשון, יצא כמובן - עשן שחור. האפיפיור הפורש בנדיקטוס ה-16, המוכר גם בשמו האמיתי י'וזף רצינגר, נבחר לאחר 24 שעות בלבד במה שנודע כבחירה המהירה ביותר בעידן המודרני.

אנג'לו סקולה, המועמד המוביל (צילום: AP)
סקולה - יחזיר את האפיפיורות לאיטלקים? | צילום: AP

הבוקר מדווח העיתון האיטלקי "לה סטמפה" כי האפיפיור החדש ייבחר עד מחר. בקטלוניה, אחרי הניצחון המרשים של ברצלונה אמש, אמרו שכבר יש מושיע - רק ששמו הוא ליונל מסי.

באופן רשמי לא קיימת רשימת מועמדים - אבל התקשורת האיטלקית מדגישה שהארכיבישופ של מילאנו אנג'לו סקולה, הוא האיש שינסה להחזיר את האפיפיורות לידיים איטלקיות לאחר 35 שנות היעדרות. בורסת השמות תופסת תאוצה נוספת כשגם אודיליו שירר, איש המנגנון והמחזיק בתואר הארכיבישופ של סאו פאולו  נאבק על הכבוד להיות האפיפיור הראשון שלא מגיע מאירופה מאז גיאורגי השלישי - שהגיע מסוריה, לפני 1,300 שנים.