החשוד ברצח בטולוז (צילום: FRANCE 2)
כוחות הביטחון מתכוננים להסתערות | צילום: FRANCE 2

אתמול שידרה רשת הטלוויזיה הצרפתית France 2 את התמונות הראשונות של מוחמד מראח, המחבל שאחראי לטבח המזעזע בטולוז.

"מוחמד מראח לא מתחרט על שום דבר, רק על כך שלא היה לו זמן לחסל קורבנות נוספים", כך אמר אמש התובע המחוזי של פריז פרנסואה מולן. מולאן שפך מעט אור על אישיותו ותכניותיו של מראח ואמר, כי "הוא אמר לא אחת שהוא רוצה להוריד את צרפת על ברכיה. הוא תכנן להרוג שוב בבוקר שאחרי הפיגוע, והמטרה שלו הייתה חיילים".

צפו: סרטון של המחבל מטולוז

במהלך כל היום אתמול, ניסו השוטרים לקיים משא ומתן עם הצעיר באמצעות אמו, אלא שהמו"מ נכשל והחשוד סירב להסגיר את עצמו. לאחר מכן דווח בצרפת כי כוחות המשטרה עומדים לפרוץ לתוך הבית. שר הפנים הצרפתי אמר כי החשוד הסכים להסגיר את עצמו אחר הצהריים ואף השליך מהחלון אקדח מסוג קולט 0.45 בתמורה למכשיר טלפון, אולם "ברשותו עדיין כלי נשק מסוג עוזי וקלצ'ניקוב", כך עידכן שר הפנים. במהלך המשא ומתן, אמר החשוד לשוטרים: "אלך לכלא בראש מורם - או אמות עם חיוך על הפנים".

עורך דינו של החשוד, כריסטיאן אטאלין, שמכיר את החשוד מזה שמונה שנים, אמר לשוטרים כי מראח הוא "עדין ואדיב". הסניגור הוסיף כי הפעם האחרונה שבה הופיע בבית המשפט, היה בעקבות נהיגה ללא רישיון ולפני כן נשפט על גניבת ארנק. מאוחר יותר התברר שאותה הופעה אחרונה בבית המשפט הייתה לפני שבועיים בלבד.

כל העדכונים לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק