כריסטיאנו רונלדו (צילום: The Sun)
רונאלדו מפגין עוצמה. הסוף ליריקות | צילום: The Sun

כדורגלנים ברחבי העולם כולו ידועים במנהג המגונה של יריקה בלתי פוסקת במהלך המשחק, מה שהפך כבר לחלק אינטגרלי מהמשחק הכי פופולרי בעולם. אלא שעכשיו - ייתכן שמסורת היריקות תיעלם מהעולם: ההתאחדות האנגלית הודיעה כי היא פתחה במאבק נגד היריקות במגרשים - כדי למנוע את התפרצות שפעת החזירים.

ההודעה יוצאת הדופן הגיעה לאחר שבשתי קבוצות מהליגה האנגלית העליונה, בלקבורן רוברס ובולטון -בה מופיע שחקנה של נבחרת ישראל תמיר כהן, התגלו סימפטומים של שפעת החזירים. גארי מגסון, מאמנה של בולטון, אמר כי למרות שישנם ארבעה שחקנים שנחשדים כחולים בשפעת, הוא אינו חושש מהידבקות המונית על מגרש הכדורגל .

מנג'ר צ'לסי, קרלו אנצ'לוטי, שהוביל את הקבוצה לניצחון בשבת על בלקבורן וינסה להשיג ניצחון גם היום מול בולטון, אינו מודאג מהעובדה שצמד המשחקים מול "הקבוצות החולות" יביא להידבקות שחקניו בשפעת הקטלנית. "השחקנים שלי ילחצו ידיים ויחליפו חולצות כרגיל בסיום המשחק", אמר אנצ'לוטי והוסיף: "ננקוט בכל אמצעי הזהירות לפני המשחק ובמהלכו, על מנת שנוכל להתרכז רק בכדורגל".

ובצרפת: השפעת ביטלה משחק צמרת

שוויץ מול ישראל. היא במונדיאל, אנחנו לא (צילום: AP)
רק שלא יידבק. תמיר כהן | צילום: AP

ארגון הבריאות הבריטי הצטרף לקריאת ההתאחדות האנגלית נגד תופעת היריקות. בהודעה מטעם הארגון נמסר כי "היריקות של שחקני הכדורגל במהלך המשחקים היא תופעה מגעילה, לא היגיינית ולא בריאה, ודאי כשיורקים ליד אנשים. אנחנו מקווים כי בני הנוער הרבים שנמנים על אוהדי הכדורגל בבריטניה יחקו את הכדורגלנים ביכולות המשחק שלהם ולא ביריקות התכופות על כר הדשא".

בתחילת השבוע בוטל המשחק המרכזי בליגה הצרפתית בין מארסיי לפריז סן-ז'רמן, לאחר שמספר שחקנים בשתי הקבוצות נחשדו כחולים בשפעת החזירים. ההתאחדות הצרפתית החליטה לבטל את המשחק מחשש לשלומם של השחקנים, הצוותים המקצועיים והאוהדים הרבים שהיו צפויים להגיע למשחק.