סוף לדרמה שהסעירה את ארה"ב: במהלך הלילה פשטו כוחות מיוחדים על הבונקר בו הוחזק בשבוע האחרון הילד אית'ן, בן ה-5. במהלך הפשיטה נהרג החוטף ג'יימי לי דייקס, בן ה-65.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שבוע נחטף הילד שסובל מתסמונת אספרגר, מאוטובוס שהסיע עשרות ילדים לבית הספר. נהג ההסעה ניסה לעצור החוטף שדרש לקחת איתו שני ילדים, ונורה למוות. כל הילדים שהיו על האוטובוס, מלבד אית'ן, הצליחו לברוח מן הדלת האחורית.

אית'ן, הילד שנחטף (צילום: סקיי ניוז)
אית'ן, הילד שנחטף | צילום: סקיי ניוז

בן ה-5, שיחגוג מחר את יום הולדתו, הוחזק במשך שישה ימים בבונקר קטן וצר שככל הנראה הוכן במיוחד להחזקת החטוף. צוותי משא ומתן ניסו לרצות את החוטף, ג'יימי לי דייקס, ובמשך ימים נמנעו מלבצע פעולות אקטיביות.

אך אתמול התמונה השתנתה כש"המגעים לא צלחו ונשקפה סכנה ממשית לחיי הילד", כפי שסיפר סוכן ה-FBI סטיב ריצ'רדסון. "לאחר שהבחנו כי דייקס אוחז באקדח החלטנו לפרוץ בכוח לבונקר ולחלץ את הילד. במהלך החילוץ החוטף נהרג", הוסיף ריצ'רדסון במסיבת עיתונאים.

מיד עם שחרורו הועבר אית'ן לבית החולים שם נמסר כי מצבו הבריאותי טוב, ונראה כי גם מבחינה פסיכולוגית לא נגרם לו נזק. "הוא צוחק, מחייך ואוכל", סיפר סוכן ה-FBI. "הוא מאוד אמיץ, היה לו מזל גדול".