סערה נוספת בעקבות חשיפת "ויקיליקס": מ מסמך נוסף שנחשף באתר האינטרנט, עולה כי נשיא המדינה שמעון פרס הודה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הסכמי אוסלו התבססו על הנחות שגויות. זאת, על בסיס תמלול שיחה שקיים נתניהו, אז יו"ר האופוזיציה, עם חבר הקונגרס האמריקני גארי אקרמן.

"נתניהו ציין כי פרס הודה בפניו שהסכמי אוסלו התבססו על הנחה כלכלית שגויה", נכתב בין היתר במסמך שנחשף. באותה השיחה, כינה נתניהו את מפלגת קדימה "מפלגה מזוייפת", ואת ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט "טיפש".

לצפייה במסמך המלא - לחצו כאן

"רייס ביקשה מודיעין על צה"ל"

מסמך חדש שהודלף על ידי אתר האינטרנט "ויקיליקס" נחשף הערב לראשונה. המסמך, שחיברה מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר, קונדוליזה רייס, עוסק בערוצי משא ומתן חשאיים בין ישראל לפלסטינים.

המסמך הועבר לשגרירות ארצות הברית בישראל, וממנו עולה כי רייס ביקשה לברר את כוונות מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית לערוך משא ומתן חשאי, וכך גם את עמדת שירותי הביטחון בישראל ביחס למשא ומתן עם הפלסטינים.

עוד ביקש המסמך לאסוף מידע מודיעיני אודות תשתיות תקשורת, נקודות תורפה והצטיידות אסטרטגית של ישראל באשר להתנהלות מול הפלסטינים - לצד מוכנות הצבא, מורל החיילים וכוחות המילואים. עוד עולה מהמסמך כי רייס ביקשה לקבל מספרי טלפון, פקס ודואר אלקטרוני של המנהיגים המעורבים ומפקדים בצבא.

אוסטרליה: נעצור מייסד "ויקיליקס"

בתוך כך, מתרחב המצוד אחר מייסד אתר ויקיליקס ג'וליאן אסאנג'. ממשלת אוסטרליה פרסמה צו מעצר נגד ההאקר, יליד המדינה וטוענת כי בכוונתה לעצור אותו. בכך מצטרפת אוסטרליה למצוד שמנהל ה-CIA האמריקני אחר אסאנג'.

עם זאת, באתר "ויקיליקס" מבטיחים כי ההדלפה הגדולה רק בראשיתה. עד כה פורסמו 300 מסמכים בלבד, כשפרטים נוספים ממשיכים להיות מודלפים ברשת. באתר האינטרנט מבטיחים כי גל נוסף של מידע יפורסם הערב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

כל הסודות מחשיפת מסמכי ויקיליקס 

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"

רה"מ מתייחס להדלפת מסמכי ויקיליקס: "נחכה ונראה"