"ההתנגדות ניצחה". אחמדינג'אד (צילום: AP)
"ההתנגדות ניצחה". אחמדינג'אד | צילום: AP

תומך ומברך: נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד התקשר אמש לראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, ובירך אותו על מה שהוא כינה "ניצחון ההתנגדות למול התוקפנות הישראלית שנמשכה כשמונה ימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך שיחתם של השניים, מסר נשיא הרפובליקה האסלאמית להנייה כי ארצו תעמוד תמיד לצידם של הפלסטינים, ואף איחל תנחומים לפצועי המבצע בעזה ושלח איחולי החלמה לפצועים. ראש ממשלת חמאס ברצועה הודה לאחמדינג'אד על תמיכתו בארגון, וציין באוזניו כי "זהו ניצחונם של כל המוסלמים באשר הם".

אחמדינג'אד למורסי: "שים קץ לטבח בעזה"

ישמור על הרגיעה? הנייה (צילום: AP)
"ניצחון כל המוסלמים באשר הם". הנייה | צילום: AP

במהלך ימי מבצע "עמוד ענן", שוחח נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד עם עמיתו המצרי מוחמד מורסי ודחק בו להביא להפסקת הלחימה בעזה. בכלי התקשורת באירן דווח כי השניים סיכמו בשיחה כי יש לשים קץ ל"טבח שמבצעת היישות הציונית באנשי עזה".

באתר האינטרנט הרשמי של נשיא אירן פורסם כי במהלך השיחה, שיבח אחמדינג'אד את מורסי על מאמציו בכינון רגיעה בין ישראל לחמאס, והדגיש כי יש לגייס את הקהילה הבינלאומית למאמצים. "נדרשת הסכמה נגד התוקפנות של היישות הציונית", אמר אחמדינג'אד למורסי בשיחה ובירך אותו על מה שכונה "מאמצי הנשיא המצרי להשיב ביטחון ויציבות ברצועת עזה".

"מוטלת עלינו האחריות הדתית והאנושית להשקיע את כל המאמצים להפסקת התקיפות ההורגת את תושבי עזה החפים מפשע ולכונן ביטחון ושקט באזור, במיוחד בשטחי פלסטין", הוסיף אחמדינג'אד בשיחה עם מורסי. "עמי האזור והעולם מודאגים מהתוקפנות של היישות הציונית על הרצועה. עלינו לפעול למניעת המשך שפיכות הדמים והטבח ברצועה, ולהגיע לקונצנזוס בינלאומי נגד היישות הציונית - יחד עם מנהיגי מדינות אחרות".