"פאוור קאפל": מישל אובמה, רעייתו של נשיא ארצות הברית, היא האישה החזקה בעולם על פי הדירוג השנתי במגזין "פורבס". שנייה ומפתיעה ברשימה הזו היא האישה שעומדת בראש תעשיית המזון האמריקנית "קראפט", איירין רוזנפלד.

מעצמת התקשורת אופרה ווינפרי הגיעה למקום השלישי וקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שהייתה במשך שנים ראשונה ברשימה, הפעם נמצאת במקום הרביעי. הכוח המדלדל של הקנצלרית בממשל הגרמני, כנראה, דועך.

משלימה את החמישיה הפותחת היא לא אחרת ממזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, שאולי עוד מספר שנים תהיה ראשונה - ולא בזכות נישואיה.

איפה ליידי גאגא ואיפה המלכה אליזבת'

לידי גאגא והמלכה אליזבת נחשו מי יותר חזקה ? ' (צילום: רויטרס)
לידי גאגא והמלכה אליזבת נחשו מי יותר חזקה ? ' | צילום: רויטרס

הזמרות ליידי גאגא וביונסה ואשת הבידור אלן דג'נרס מופיעות בעשירייה הראשונה. אישה אחרת, הבריטית החזקה בעולם - המלכה אליזבת' השנייה - מופיע במקום ה-41, נפילה לבית המלוכה.

עוד לפני הדם הכחול של אליזבת' מדורגות ברשימה שרה פיילין במקום ה-16, מעצמת הבלוגים אריאנה הפינגטון במקום ה-28, מדונה מיד אחריה במקום ה-29, קרלה ברוני במקום ה-35, הטניסאית סרינה וויליאמס במקום ה-55 ואחותה ונוס חמישה מקומות מתחתיה, במקום ה-60.

בפורבס אומרים שהשנה, הרשימה מבוססת יותר על "יצירתיות ובולטות בתקשורת מאשר על תארים רשמיים". הם טוענים שמישל אובמה "מעניקה לדור שלם חדש של נשים מסביב לעולם דמות לחיקוי".

לקריאת הרשימה המלאה

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק