בעקבות העדויות על כך שקוריאה הצפונית סיימה את ההכנות בשטחה לשיגור טילים בליסטיים, העלתה ארה"ב את רמת הכוננות שלה וכך עשתה גם קוריאה הדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

סוכנות הידיעות יונאפ בקוריאה הדרומית מדווחת מפי אחד ממפקדי הכוחות, כי הצבא העלה את הכוננות מרמה 1 ל-3. במשרד הביטחון בסיאול טוענים ששיגור הטילים עשוי להתרחש בכל רגע. על פי סוכנויות הידיעות, בכיר בקוריאה הדרומית טוען שפיונגיאנג מסוגלת לבצע מתקפת טילים משולבת, שכוללת שיגורי טילי סקאד וטילי ראדונג לטווח בינוני.

זאת, אחרי שבחודש האחרון דווח כי העבירה טילים רבים לחוף המזרחי של חצי האי. על פי הדיווחים לפחות טיל אחד שמסוגל להגיע למרחק של 3,000 ק"מ נטען ומוכן לשיגור.

"מי שיצפה בשידורים מהדרום - יוצא להורג" (צילום: רויטרס, חדשות)
כוננות שיא מחשש להסלמה | צילום: רויטרס, חדשות

בכיר בממשל האמריקני שהתייחס להכנות לשיגור הטילים, אמר כי הנחת העבודה של ארה"ב היא שבשלב זה נמצאים שני טילים מוכנים על כן השיגור בקוריאה הצפונית. "הטילים מסוגלים להגיע לבסיסי הצבא האמריקני בגוואם אך לא מסכנים את שטחה של ארה"ב", אמר אמש האדמירל לוקלייר בשימוע שנערך בוועדת החוץ של הקונגרס האמריקני. "אם הטילים היו מאיימים על שטחנו, הייתי ממליץ על פעולה".

במקביל , טוענת היום קוריאה הדרומית כי חקירה שביצעה לאחרונה העלתה ששכנתה מצפון אחרית למתקפת סייבר שפגעה במספר בנקים וגופי תקשורת בחודש האחרון.