ראש ממשלה חדש בבריטניה: המלכה אליזבת הציעה הערב את תפקיד ראש הממשלה לדיוויד קמרון, העומד בראש מפלגת השמרנים. קמרון השיב בחיוב וינסה כעת להרכיב ממשלה.

"המלכה ביקשה ממני להקים ממשלה חדשה וקיבלתי על עצמי את האחריות", אמר ראש הממשלה החדש של בריטניה, דיוויד קמרון. "אני רוצה להודות לראש הממשלה הפורש על המחויבות שלו ועל השירות שלו".

"תהיה לנו ממשלת אחדות שתתמודד עם בעיות רבות,  לכן אני מתכוון להקים ממשלת אחדות של השמרנים והליברל דמוקרטים", אמר קמרון והוסיף כי יתמודד יחד עם ניק קלג, מנהיג הליברלים עם האתגרים מולם ניצבת בריטניה.

"אחת המשימות שיש לנו היא בניית האמון במערכת הפוליטית - רפורמות בפרלמנט, וכן עלינו לוודא שפוליטיקאים יהיו משרתים ולא אדונים. אני רוצה לבנות חברה אחראית בבריטניה, בה אנו לא שואלים רק מה אני יכול לקבל מהמדינה - אלא מה אני יכול לעשות למענה", אמר קמרון ונוסף לקהל הרב שבא לראות אותו נכנס לבית ברחוב דאונינג 10, כראש ממשלתה החדש של בריטניה.

מוקדם יותר הערב: בראון מתפטר

זמן קצר קודם לכן, הודיע גורדון בראון על התפטרותו מתפקיד ראש הממשלה. הצעד הדרמטי הגיע ככל הנראה לאחר המבוי הסתום בשיחות בין מפלגת הלייבור למפלגה הליברל-דמוקרטית.

"הודעתי למזכירה של המלכה שבכוונתי להגיש לה את התפטרותי", אמר בראון לכלי התקשורת מחוץ למשכן ראש הממשלה ברחוב דאונינג 10. בנוסף ציין בראון כי ימליץ למלכה למנות במקומו את מנהיג המפלגה השמרנית דיוויד קמרון לתפקיד ראש הממשלה.

בראון הוסיף ואמר שנהנה מאוד מכהונתו וניסה לשרת את העם הבריטי עד כמה שיכל. "אני מאחל לראש הממשלה הבא כל טוב בעודו מחליט את ההחלטות החשובות לעתיד המדינה", הוסיף ראש הממשלה המתפטר. בסוף דבריו הוא הודה לרעייתו שרה שעמדה לצידו במשך השנים.

על פי הערכות, בבית הנבחרים בלונדון מתגבשת ממשלה שבראשה תעמוד המפלגה השמרנית של קמרון שזכתה במספר הקולות הרב ביותר בבחירות, יחד עם המפלגה הליברל דמוקרטית. נציגי שתי המפלגות יצאו היום מדיוני משא ומתן, לאחר שעל פי הערכות, הגיעו הצדדים להחלטות מכריעות בדרך לכינון ממשלה משותפת.