שרה בראון - אשת ראש ממשלת בריטניה
פשוט אימרו "לא". שרה בראון | צילום: גטי אימג'ס

רבים מחשיבים אותם כמעדן קולינארי, אבל אשתו של ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון, סירבה לאכול את בשר העגל ואת ה"פואה גרה" (כבד אווז) בוועידת נאט"ו האחרונה בצרפת בסוף השבוע האחרון.

צלחות קטנות של פואה גרה הוגשו בקבלת הפנים בארמון רוהאן ביום שישי, ומנת העגל הוגשה לנציגי המדינות מאוחר יותר באותו ערב. החלטתה של שרה בראון שלא לטעום מהבשרים, שכבר זמן רב נחשבים ללא ידידותיים במיוחד לחיות שמהן הם עשויים, שובחה על ידי ארגון זכויות בעלי החיים "פיתה".

דוברת מטעם הארגון אמרה לאתר "דיילי מייל" כי "בסירובה לאכול שתיים מהמנות האכזריות ביותר שהצרפתים המציאו, מגיע לשרה בראון כבוד והערכה בינלאומיים".

הצרפתים: "היא סירבה בנימוס"

גברת בראון מחזיקה כבר שנים ארוכות בדעות הללו בקשר לרווחת בעלי החיים, אך חבריה טוענים כי היא לא מעוניינת לכפות אותן על אחרים. גורם המקורב לאישה הראשונה של בריטניה אמר כי "זה נכון ששרה השאירה את העגל ואת הפואה גרה על הצלחת בשטרסבורג. הצרפתים שלטו על התפריט, אבל אנחנו לא רוצים לעשות 'ביג דיל'".

אולמרט גורדון בראון ומירק טופולנק ר
גורדון בראון נפגש עם אולמרט. ארכיון | צילום: אימג'בנק- Getty Images

בארמון האליזה טוענים כי הם לא היו מודעים לחך העדין של הבראונית, אך בכירים בצרפת ציינו כי היא סירבה למנות "באופן מנומס". הנשים שהיו לצידה באותו סוף שבוע, קרלה ברוני ומישל אובמה, אגב, אכלו את הבשרים בתיאבון רב.