לאחר שנתיים בהן כמעט לא הופיע בפני התקשורת, נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש הגיע להתארח בתכניתה של אופרה ווינפרי במטרה לקדם את ספר הזכרונות שלו, והכריז: "אני גמרתי עם פוליטיקה".

בוש סיפר לגברת הראשונה של הטלוויזיה האמריקנית על כתיבת ספרו שמגיע למדפים השבוע. "הרבה אנשים לא חשבו שאני יכול לקרוא ועוד פחות חשבו שאני יכול לכתוב", התלוצץ באולפנים בשיקגו.

הנשיא לשעבר חלק עם אופרה פרטים מספרו וסיפר לה על כניסת האמריקנים לעירק, וכיצד לא נמצא שם נשק להשמדה המונית. בוש אמר כי הרגיש "נורא" בגלל שטעה והאשים את הדיקטטור המנוח בשגיאתו.

"סדאם חוסיין הטעה את כולם, הוא לא רצה שאנשים ידעו שאין לו נשק להשמדה המונית. הבהרתי לו שייתן לפקחי הנשק להיכנס לעירק אחרת נפיל אותו, אבל למרבה הצער הוא לא האמין", אמר הנשיא לשעבר ולא שכח לציין - "בכל מקרה, העולם הוא מקום טוב יותר שהוא לא נמצא בו".

"חופשי לעשות כלים"

המנחה המנוסה ניסתה לגרום לבוש לבקר את הנשיא המכהן - ברק אובמה, אבל הוא סרב להתייחס אליו או על הדרך בה הוא בוחר להנהיג את האומה האמריקנית. אולי הוא לא רצה להתייחס לכך מפני שהכריז שהוא גמר עם החיים הפוליטיים.

במהלך הראיון, סיפר בוש הבן על הערב הראשון מחוץ לבית הלבן. "שכבתי שם על הכורסה, לורה נכנסה ואמרתי לה - סוף סוף חופש, היא ענתה לי - אתה חופשי לעשות כלים". כנראה שגם אם היית האדם החזק בעולם, אי אפשר להתחמק מקצת עזרה בבית.

 רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק