מקאפי בגואטמלה (צילום: רויטרס)
מקאפי בגואטמלה | צילום: רויטרס

ג'ון מקאפי, מייסד תכנת האנטי וירוס McAfee, נעצר בגוואטמלה שם הוא מואשם בכניסה לא חוקית לשטחה של המדינה. מקאפי חצה את הגבול כדי לבקש מקלט מדיני אחרי שמשטרת בליז האשימה אותו ברצח שכן.

על פי משטרת בליז, מקאפי מוגדר כאיש שיש לו אינטרס במותו של איש העסקים מפלורידה גרגורי פאוול ב-11 בנובמבר. מקאפי טוען שהוא חף מפשע, אבל מסע הבריחה שלו לא מועיל לגרסתו. בבלוג שלו כותב מקאפי שהוא "מוטרד" מהמשטרה, וזו הסיבה שהחליט לברוח מבליז. סוכנות הידיעות AP טוענת שעדיין לא הוצא שום צו מעצר בינלאומי נגד מקאפי - המיליונר במנוסה.

האם ויכוח שכנים בנוגע לכלב הוביל לרצח ?

שר הפנים של גוואטמלה מרסיו לופז בונילה אמר שמקאפי נעצר בבית המלון שבו שהה בבירה גוואטמלה סיטי . השבוע הוא הופיע בציבור לראשונה כשביקש מקלט בגוואטמלה. "המשטרה בבליז לא מחזיקה ברקורד שמבטיח ביטחון לנאשם בחקירה, הרגשתי הרבה יותר בטוח מעבר לגבול", הוא כתב מבית המלון היוקרתי ביותר בגוואטמלה סיטי, לפני שנעצר.

גאון המחשבים, המיליונר הפרוע בן ה-67, אמר שגידל זקן, צבע את שערו והלך כל הזמן עם מסטיק דבוק לחיך העליון, וכך המשטרה בבליז לא הצליחה לתפוס אותו. האיש שעל פי החשד הוא חיסל - גרגורי פאוול - נמצא מת עם כדור אחד נעוץ בראשו סמוך לביתו. על פי הפרסומים הראשונים מבליז, מקאפי חיסל אותו אחרי ויכוח בנוגע לכלב השמירה שלו.