מישל וויב חשבה שכשהיא שמה את בנה, בן עשרה חודשים, בעריסה - הוא נמצא "בידיים טובות". אבל כשהלכה לבדוק מה קורה איתו, עולמה חרב עליה: "מיד נפלתי על ברכיי והתחלתי לצרוח", היא מספרת. העריסה התגלתה כמלכודת מוות.

"הוא ישן בעריסה עם דופן הניתנת להורדה. איכשהו ראשו נתקע ברווח בין המסילה הצדדית לאחת הדפנות", סיפרה מישל והמשיכה בדמעות: "לראות את המראה הנוראי שלו, חנוק בין דופן הראש לבין הדופן הצדדית - זה היה מראה מבעית עבורי".

על פי הוועדה לבטיחות הצרכן האמריקנית, עשרות מקרי מוות אירעו בעשור האחרון בעריסות עם דפנות שניתנות להזזה. עריסות כאלה מיוצרות על ידי חברות רבות. הממשל דרש למשוך מהחנויות כמעט חמש מיליון עריסות, רובן עם דופן ניתנת להזזה.

"אנחנו לא יכולים להרשות שיהיו עריסות קטלניות בשוק"

דגמים נוספים של עריסות עם דופן ניתנת להזזה שיוצרו על ידי "סטורק קראפט" מינואר 1993 עד אוקטובר 2009 מוסרים היום מהמדפים. 147 אלף מהן עם לוגו של חברת "פישר פרייס". האשמה מופנית לתקלה ברכיב פלסטיק - ההורים התבקשו להפסיק להשתמש בעריסות מיד ולהיכנס לאתר החברה, כדי לקבל ערכת תיקון.

מתוך כחצי מיליון עריסות שנמכרו בארה"ב בשנה שעברה - ל-100 אלף מתוכן יש דופן ניתנת להזזה. מישל אומרת היום "אנחנו לא יכולים להרשות לכך שיהיו עריסות שהורגות תינוקות בשוק ואנשים לא מודעים לסכנה".

קישורים נוספים:

לפני שבועיים: אצבעות נכרתו - מקלארן אספה חצי מיליון עגלות