תמונה מ-Google Earth. אילוסטרציה (צילום: THE SUN)
אתר הגרעין הבריטי. כך זה נראה | צילום: THE SUN

לתשומת לב הטרוריסטים ברחבי העולם: אם אתם מעוניינים לפגוע באתר הגרעין הבריטי, תוכלו לדעת איך להגיע, איפה הנקודות החשובות ואיפה עומדים השומרים. אתם לא צריכים לסכן את חייהם במשימות סיור מתוחכמות, לא צריכים ציוד מתוחכם, אתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית. כל מה שאתם צריכים זה להיכנס ל-google earth.

אתר צילומי הלווין של גוגל מציג בפני כל גולש אינטרנט בלי הגבלה את מרכז חימוש הצוללות הגרעיניות בבריטניה - אחד המתקנים הסודיים ביותר באי הבריטי אם לא בעולם כולו. האתר אפילו מביא נתונים מדויקים על אורך וגובה המתקן הצבאי שנמצא לא "אי שם", אלא באזור פאסליין בסקוטלנד.

בתמונת הלווין ניתן לראות בבירור שתי צוללות שכל אחת מהם מסוגלת לשאת 16 טילים גרעיניים, כך על פי הפרסום בעיתון הבריטי "סאן". באתר ניתן לראות גם את מחסן הטילים הגרעיניים, במרחק של כמה עשרות קילומטרים מבסיס חיל הים. מומחה צבאי אמר ל"סאן", כי google earth עלול לסייע לטרוריסטים לבצע פיגוע איכותי, עוד יותר מהפיגוע במגדלי התאומים.

ראשי המערכת הביטחונית בבריטניה זועמים

"פגיעה באתר הגרעין שלנו תגרום להרס עצום, טרוריסטים יכולים לדעת בדיוק לאן לכוון כדי ליצור הרס מרבי", מסר גורם צבאי בכיר בבריטניה בתגובה לפרסום. על פי הדיווח, ראשי המערכת הביטחונית הבריטית שגילו את הנתונים לא האמינו למראה עיניהם, וזועמים על כך שהסודות הכמוסים ביותר שלהם - פרוצים לעיני כל.

דובר גוגל העולמית מסר בתגובה כי "אנו מקשיבים לבקשות של הממשלה, אבל לא נגיב לפרטים שהועלו בשיחות עמה".

 אין זו הפעם הראשונה שאתר google earth חושף סודות ביטחוניים. ממשלת הודו טענה בעבר שהטרוריסטים השתמשו באתר כדי לתכנן את המתקפה לפני שלושה חודשים במומבאי. מטיילים שרוצים לחפש מטרות מתחת לים יכולים להיעזר באתר כדי לסייר בקרקעית האוקיינוס.