חברת הקונגרס היהודייה גבריאל גיפורדס, שנפצעה אנושות מירי של מתנקש באריזונה, ממשיכה להתאושש בצורה משביעת רצון בבית החולים השיקומי בבוסטון. היום דיווחו בשמחה בבית החולים כי מצבה של גיפורדס השתפר עד כדי כך שהייתה יכולה לתקשר עם מטפליה ולבקש תוספת טוסט לארוחת הבוקר.

האסטרונאוט מרק קלי, בעלה של גיפורדס, הודה באמצעות הפייסבוק לכל המתעניינים בשלומה ועדכן אותם על ההתקדמות במצבה של אשתו. "קשה להאמין שרק לפני חודש היא נורתה והרופאים נלחמו על חייה", כתב קלי. "אנחנו מקבלים סימנים מעודדים מדי יום. אפילו התיאבון של גבי חזר, למרות האוכל של בית החולים", אמר קלי שמקפיד לשמור על חוש ההומור.

השיפור במצבה של גיפורדס מגיע רק כמה ימים לאחר שהודיע קלי כי החליט לטוס לחלל באפריל, זאת במסגרתו תפקידו בנאס"א. "אני חושב שזה הדבר הנכון מצידי לעשות", אמר אז קלי במסיבת עיתונאים.

ניסה להתנקש בחייה של גיפורדס. לאפנר (צילום: huffingtonpost)
ניסה להתנקש בחייה של גיפורדס. לאפנר | צילום: huffingtonpost
"רוצים לעזור לה"

ב-21 בינואר עזבה גיפורדס לראשונה את בית החולים והוטסה לבית החולים השיקומי בבוסטון. זו הייתה הפעם הראשונה שהיא יצאה מבית החולים באריזונה מאז מסע הירי בטוסון, ומחוץ למקום חיכו לה אנשים רבים כשבידם שלטים "תהי בריאה גבי".

"אנו רוצים להיות כאן לעזור לה ואנו מקווים שיהיה לה שיקום מוצלח", אמרה אחת הנשים שחיכתה מחוץ לבית החולים. "בזכות כל התפילות שלנו, היא עוזבת את בית החולים תוך שבועיים בלבד".

בעלה של גיפורדס, מארק קלי "צייץ" בטוויטר אז: "ג.ג עוברת לשלב הבא בהתאוששות שלה היום. אני אסיר תודה לכל הרופאים והאחיות בבית החולים".

התעוררה אחרי שאובמה עזב את החדר

"גבי פתחה את עיניה לראשונה", כך אמר לפני כשלושה שבועות הנשיא ברק אובמה, זמן קצר לאחר שביקר את חברת הקונגרס שנפצעה קשה בירי בטוסון. הנשיא האמריקני הגיע אמש לעיר שבמדינת אריזונה, והשתתף בטקס תפילה לזכר ששת קורבנות הירי.

זמן קצר לאחר שיצא מחדרה של גיפורדס, היא פקחה את עיניה בפעם הראשונה מאז שנורתה. טקס התפילה נערך מיד לאחר ביקורו של הנשיא בבית החולים, מה שנתן לאובמה את ההזדמנות לחלוק את החדשות המעודדות עם כלל המשתתפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מצבה של חברת הקונגרס? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

נולדה ב-11.9, נרצחה בטבח באריזונה

כך נשמע מסע הירי באריזונה

המתנקש מאריזונה - פעיל אנטישמי?

ארצות הברית: חברת הקונגרס עדיין נאבקת על חייה

המתנקש בחברת הקונגרס היהודייה: מעריץ של "מיין קאמפף"

מתנקש ירה בחברת קונגרס יהודייה, עוד 5 נהרגו