לא מצחיק: חבורה של פעילים למען מזון איכותי בפינלנד, הקוראים לעצמם "צבא שחרור האוכל", גנבו פסל של הליצן רונלד מקדונלד מסניף של מקדונלד'ס בהלסינקי. הפעילים עשו שימוש בפסל, שגובהו כגובה אדם, בסרטון שביימו בסגנון דרישה של טרוריסטים שחטפו אדם.

הפעילים הציגו בסרטון דרישה שרשת מקדונלד'ס תענה על מספר שאלות שיש להם ואיימו שהם הרשת תסרב, הם "יוציאו להורג" את הפסל. השאלות כללו האשמות כלפי מקדונלד'ס, על כך שאינה חושפת את תהליכי הייצור שלה ואינה חושפת נתונים לגבי כמות הפסולת אותה היא מייצרת. בקלטת מתאר הדובר את תאגיד מקדונלד'ס כחמדן וקצר-רואי.

הסרטון, שהופץ ברשת, עורר תגובות נזעמות מצד הציבור, בשל העובדה שהוא עושה שימוש ציני בסגנון שמאפיין בדרך כלל חטיפות והוצאות להורג שמבצעות קבוצות טרור דוגמת אל-קאעידה. הדובר בסרטון והאנשים שמאחוריו לבושים בשחור, עם כובעי גרב שחורים על פניהם, כאשר בובתו של מקדונלד נמצאת לפניהם וראשה מכוסה בד שחור.

תאגיד מקדונלד'ס סירב לענות לדרישות בסרטון ופרסם הודעה לפיה "אין בכוונתו לנהל דיאלוג עם קבוצות אשר מתחילות אותו בצעד כל כך סר טעם". בשל הסירוב, ארגנו חברי הקבוצה את "ההוצאה להורג" בגלריה מקומית לאמנות.

אולם, בטרם הספיקו לממש את האיום, עצרה המשטרה הפינית שניים מהם וחקרה אותם. השניים שוחררו, אך הפסל שגנבו נלקח מהם. על כן, לשם "ההוצאה להורג" שהתרחשה, הם בנו פסל משלהם של הליצן וערפו את ראשו בגיליוטינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק