המאווי מרמרה, ארכיון (צילום: AP)
ה"מרמרה". לא תפליג לעזה | צילום: AP

תקלה טכנית במשט לעזה: הארגון שמוציא את המשט השני דיווח הערב כי באחת הספינות, ככל הנראה הספינה היוונית, ישנה תקלה טכנית במדחף הספינה, מה שלא מאפשר את יציאת הספינה מנמל אתונה.

אתמול האשימו פעילים המתכננים לצאת לעזה מיוון את ישראל בניסיון לפגוע במשט לעזה, אך הבטיחו כי הדבר לא יפגע בתכניות לצאת לרצועה.

"ישראל מנסה לחבל במנוע של אחת הספינות במשט לעזה", האשימו אתמול כמה מהמשתתפים במשט. "הספינה נמצאת באחד מנמלי יוון. אנשי מוסד קשורים לעניין". לדבריהם, "הכיבוש הישראלי נמצא בבלבול נוכח ניסיונותיו לשבש את יציאת המשט, שמטרתו לשבור את המצור הימי על רצועת עזה הנצורה מזה חמש שנים". היום כאמור, אכן דווח על תקלה במנוע אחת הספינות.

"מחוייבים לאי-אלימות"

על פי הדיווח אתמול בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות, הספינה בה נעשה "ניסיון החבלה" שייכת לאחת ממדינות אירופה, ומאז ה"ניסיון", לדברי הפעילים, הם החלו לאבטח אותה. "המשט ייצא מיוון ביום שלישי הקרוב, למרות האיומים של ישראל ובנות בריתה במערב", הבטיחו הפעילים.

שלשום הפליגה מצרפת ספינה ראשונה ועליה שישה נוסעים לכיוון רצועת עזה. מארגני המשט הודיעו כי הם "מחוייבים שלא לנקוט באלימות" וכי הם מביאים עמם כ-3,000 טון של סיוע הומניטרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק