הכוח הרב-לאומי ימנע הברחות? (צילום: אימג'בנק -  gettyimages)
הכוח הרב-לאומי ימנע הברחות? | צילום: אימג'בנק - gettyimages

בעוד השיחות בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי נמשכות בקהיר. מציע משרד החוץ הגרמני יוזמה משותפת עם האיחוד האירופי לבלימת הברחת הנשק לעזה, כך מדווח הבוקר העיתון הגרמני ה"זודדויטשה צייטונג". על פי מתווה ההצעה, חיילים ומשקיפים אירופאים יוצבו במעבר הגבול עם מצרים על מנת להשיב את השקט לאזור ולמנוע התלקחות נוספת בין ישראל לחמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח בעיתון, משרד החוץ הגרמני פרסם מסמך רשמי שהועבר למדינות החברות. "האיחוד האירופי צריך לתרום להפסקת האש", קבע הדוח. "יש להפעיל כוח משימה אירופי מיוחד למשימה על בסיס הכוח שהוקם בשנת 2005".

שר החוץ הגרמני, גידו וסטרוולה, סייר באזור בשבוע שעבר במהלך מבצע "עמוד ענן" בעזה. על פי הדיווח, היוזמות החדשות נולדו כתוצאה מהסיור שקיים. בימים אלה דנים במשרדי האיחוד האירופי בעיקרי המסמך הגרמני, במקביל לשיחות שנערכות בקהיר בנושא.

בניין שהופגז בעזה (צילום: AP)
המטרה: למנוע את ההתלקחות הבאה | צילום: AP

בנוסף, נטען בדיווח כי האיחוד האירופי תומך בפתיחת מעברי הגבול וממשיך לטעון כי יש לשפר את המצב הכלכלי ברצועת עזה, שהורע בין היתר בעקבות המבצע הצבאי. אחד המפתחות לפתרון הבעיה, כך על פי העיתון, הוא מניעת סכסוך בין ישראל למצרים על השליטה באזורי הגבול.

שר החוץ הגרמני גווידו ווסטרוולה סייר באזור בשבוע שעבר, במהלך המבצע, על פי העיתון הגרמני , היוזמות נולדו מהסיור הזה. היוזמה נידונה היום במשרדי האיחוד האירופאי, במקביל לשיחות שנערכות היום בקהיר.