הדרמה נמשכת: ספינת משחתת-קרב אמריקנית עוקבת מקרוב אחר ספינת הפיראטים הסומליים שחטפו רב חובל אמריקני, כך מדווחת היום סוכנות הידיעות איי פי. החוטפים והקפטן, ריצ'רד פיליפס, נמצאים לפי הדיווחים בסירת הצלה מגומי. לסירה ככל הנראה אזל הדלק והיא צפה במי הים.

אתמול השתלטו שודדי הים על ספינת חיל הים האמריקנית סמוך לחופי סומליה, עליה פיקד פיליפס. בצעד יוצא דופן שלא נראה כמותו בשגרת יחסי הפיראטים וחיל הים של ארה"ב, הם לקחו את רב החובל כבן ערובה. לפי הדיווחים, החוטפים הסומלים טרם הגישו דרישות כלשהן לארה"ב.

"ספינת הביינברידג' נמצאת כרגע בזירת האירוע", סיפר קווין ספירס, דובר חברת הספינות "מארסק". הוא הוסיף בראיון טלפוני כי לכלי השייט הקטן נגמר ככל הנראה הדלק. "לפי הבנתי הם צפים בחופשיות".

קפטן סינה חטופה (צילום: סוכנות AP)
הקפטן, ריצ'רד פיליפס | צילום: סוכנות AP

"לא נותרו להם הרבה ברירות"

השודדים השתלטו אתמול על ספינת חיל הים. אנשי הצוות הצליחו להחזיר לעצמם את השליטה על ההגאים, אך הקפטן שלהם נפל בשבי. מספר ספינות אמריקניות, ביניהן זו שנשלחה לחלץ את הקפטן, שייטו באזור כאשר ספינת המטען העצומה נחטפה אתמול.

מומחה הפיראטים רוג'ר מידלטון בטוח שבעקבות שליחתה של משחתת-הקרב לקרבתה של ספינת הפיראטים, לשודדים לא נותרו הרבה ברירות. "הפיראטים דחוקים לפינה. יש להם רק בן אדם אחד, אין איפה להחביא אותו ואין להם דרך להתגונן מפני הצבא והם נמצאים מאות מיילים מהחוף".