רחוב סוסמום (צילום: AP)
החבר'ה מרחוב סומסום המומים | צילום: AP

אולי זה משבר גיל ה-40 של "רחוב סומסום", אולי זה הרצון לחזור לתודעה, אבל אריק ובנצ עוברים שינוי תדמית ופוצחים בקריירת ראפ מקפיצה. לכבוד יום ההולדת ה-40 של הרחוב הכי מפורסם בעולם החלטנו להראות לכם את הצד הפחות מוכר של צמד הבובות.

סרטון ביו טיוב מציג את אחד מצמדי הבובות המוכרים ביותר בעולם בביצוע מקפיץ במיוחד. הסרטון אמנם רץ כבר זמן רב ברשת - אך צבר מספר שיא של יותר מארבע מיליון צפיות. אריק ובנצ, שזוכים לבצע בדרך כלל מונולגים חינוכיים, מבצעים שיר ראפ שמשלב קטעים מהסדרה בקליפ משעשע במיוחד.

49 מדינות מציינות את יום ההולדת ה-40 לרחוב סומסום

_OBJ

קשה להאמין שזו הקריירה שייעדו כותבי הסדרה הפולפולרית לצמד השותפים, אך התוצאה המוצלחת בהחלט מעודדת את רעיון ההסבה המקצועית של השניים. רחוב סומסום, הרחוב שנמצא בכל שכונה, בכל עיר ובכל מדינה, חוגג השבוע 40 שנות שידורים. 49 מדינות ציינו את האירוע בשידורים מיוחדים וגם בארץ זה עומד לקרות, בשיתוף פעולה עם ערוץ "הופ" הישראלי.

בחגיגה הגדולה של רחוב סומסום הישראלי ישתתפו זמרים וסלבריטאים רבים ובהם אחינועם ניני ומירה עוואד, הדג נחש, חנה לסלאו, מוני מושונוב, אורי וגברי בנאי ורבים אחרים. את הפרויקט "סדנת רחוב סומסום" מפעילה עמותה אמריקאית ללא מטרות רווח, הפועלת ב-140 מדינות. על המדפים שלה מרוכזים לא פחות מ-122 פרסי 'אמי' בהם זכתה במרוצת השנים.

ראשי הסדנה מדגישים היום, ביום ההולדת ה-40, כי "רחוב סומסום הוא פרויקט מדיה שמטרתו לחשוף את הילדים בעולם לרב-גוניות האתנית, הדתית והתרבותית עם דגש מיוחד על קידום ערכי לפלורליזם, רב תרבותית, קבלת השונה ועזרה הדדית".