אחרי ש"התעופף" מהמטוס בסוף הטיסה, סטיבן סלייטר, הדייל בן ה-39 של חברת "ג'טבלו" האמריקנית רוצה לחזור לעבודה. כזכור, במהלך ויכוח עם נוסעת בתום טיסה, החליט סלייטר לפתוח את מגלשת החירום וגלש מהמטוס, תוך כדי שהוא מצהיר שנמאס לו מתפקידו. בחברת התעופה טרם אישרו את בקשתו לחזור לתפקיד.

סלייטר הצהיר באמצעות עורך דינו כי הוא מאוד אוהב לטוס ומקווה לעשות זאת שוב בהקדם. "הוא מקווה לחזור לעסקי התעופה", אמר עו"ד האווארד טורמן, עורך דינו של סלייטר, לכתבים שהמתינו מחוץ לביתו בקווינס שבניו יורק.

מחברת התעופה ג'טבלו מסרו בתגובה כי נכון לעכשיו, סלייטר עדיין מושעה מעבודתו. "הוא שוחרר כרגע מתפקידו בכפוף לחקירת האירוע", מסר דובר החברה וסירב להוסיף פרטים. עורך דינו של סלייטר הוסיף בשם מרשו כי הוא מודה לעולם על ההבנה והתמיכה שמוענקת לו והציג אותו כאדם ממושמע בדרך כלל וכזה שלא מחפש לעורר פרובוקציות מיותרות.

סלייטר עצמו, בינתיים, מסרב להתייחס באופן פומבי למעשים, שלא באמצעות עורך דינו. כעת רק נותר לראות האם יסכימו בחברת התעופה למחול לו על המעשים, ואם כן - כיצד יתייחסו הנוסעים למי שעכשיו, כמעט ללא ספק, הוא הדייל המפורסם ביותר.

סלייטר צעק "נמאס לי" וקפץ מהמטוס

לדייל האמריקני נמאס מהחוצפה של הנוסעים במטוס, ובתגובה להתנהגותם, החליט לקלל אותם בחזרה ולפתוח בעצבים את יציאת החירום תוך כדי שהוא מכריז: "אני כבר שנים עובד בענף התעופה, נמאס לי!".

הכל החל בעת ויכוח עם אחת הנוסעות. סלייטר הורה לה ולשאר הנוסעים להתיישב עם נחיתת המטוס מתוך דאגה לשלומה, אולם היא בחרה שלא להקשיב לו ולהתחיל להוציא את חפציה מתא המטען. כשהפציר בה שוב להיענות לדרישתו זכה סלייטר בקללה עסיסית תוך כדי שהוא נחבט בטעות על ידי תיקה האישי.

הדייל לא נשאר חייב, וניגש אל מערכת הכריזה של המטוס כדי להודיע לה ולשאר הנוסעים ההמומים שהוא עוזב את המקצוע כי "נשבר לו". סלייטר פתח את המזווה, הוציא משם פחית בירה ופתח את דלתות המטוס שהפעילו את המגלשה המתנפחת שנועדה למקרי חירום. משם הוא נסע במהירות לביתו שברובע קווינס.

כעבור מספר שעות הגיעו שוטרים לביתו ועצרו אותו בחשד לסיכון הציבור ולהסגת גבול. מאז פרסום הפרשה זכה סלייטר, בן לטייס ודיילת לשעבר, לתגובות אוהדות בציבור נותני השירות שהבינו את כאבו ואת מעשיו. "האיש הזה גיבור, הוא הגיב בשביל כל נותני השירות המדוכאים עלי אדמות" הגיבה אחת הגולשות בקבוצה שנפתחה עבורו ברשת החברתית פייסבוק אשר קוראת לשחרורו המיידי.

אמש, הובא סלייטר בפני שופט בניו יורק וכפר בהאשמות נגדו. במקביל נאלץ הדייל הנרגז לגייס 2,500 דולרים דמי ערבות עד לאחר שהשופט יכריע בעניינו.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק