תקועים מתחת לאדמה בלי יכולת לצאת: גורמי הצלה בצ'ילה מתכוננים להרכיב צינורות ועליהם פנסים, מזון ותרופות, אחרי שגילו היום ש-33 כורים שנלכדו לפי שלושה שבועות במכרה זהב, עדיין נמצאים בין החיים כשהם לכודים במקלט עמוק מתחת לאדמה.

דובר כוחות ההצלה טוען שמאמצי החילוץ צפויים להימשך שלושה עד ארבעה חודשים, אבל למרות זאת, עבור בני משפחות הכורים אין גבול לשמחה. אחרי שראו את המכתב שהגיע מהכורים שלכודים מתחת לאדמה, נשמו בני המשפחה לרווחה. נשיא צ'ילה סבסטיאן פניירה הציג להם את המכתב שבו נרשם בכתב יד "אנו עדיין בחיים".

הכורים ציינו עוד כי הם "במצב טוב, ונמצאים במקלט. כולנו - כל ה-33". אחד מהכורים הלכודים הקדיש חלק במכתב לרעייתו שהמתינה עד כה בלי לדעת דבר על גורלו. "לילה היקרה, אני בסדר תודה לאל. אני מקווה שיחלצו אותנו בקרוב., אנא היעזרי באמונה וסבלנות, אלוהים הוא גדול ואנו עומדים לצאת מכאן בעזרתו. אנא הודיעי לכולם שאני בסדר", לשון המכתב.

נשיא צ'ילה: זה ייקח זמן - אבל הם יחולצו בחיים

הרעייה סיפרה לכתבים שכבר שלושה חודשים שהיא נמצאת באבל סמוך למכרה הזהב שקרס. "אני יודעת שמצבו טוב, אני יודעת שהוא בחיים ואני יודעת שהוא מחזיק את כל האנשים סביבו במצב טוב - כי הוא אדם כזה", אמרה לעיתונאים.

מכרה הזהב שנמצא במחוז אטאקמה סמוך לעיר קופיאקו שבצפון צ'ילה קרס ב-5 בחודש אוגוסט, ומאז הכורים לכודים בו בעומק של יותר מאלף מטרים מתחת לאדמה. בגלל מצבו הרעוע של המכרה , ניסיונות החילוץ יהיו מאוד איטיים כפי שהסביר נשיא צ'ילה. "זה ייקח זמן, אבל מה שחשוב עכשיו זה שהם בחיים", אמר הנשיא פניירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק