"חיזבאללה מאומן ומצויד יותר". לוחמים בארגון (צילום: רויטרס)
"לא שוללים הכרה בחיזבאללה כארגון טרור" | צילום: רויטרס

האם דוח ממצאי חקירת הפיגוע בבורגס עשה את שלו? העיתון הלבנוני "א-נהאר" דיווח היום כי צרפת שוקלת לסווג את חיזבאללה כארגון טרור. עוד פורסם, כי הנושא יידון בישיבת שרי החוץ של האיחוד האירופי, שתתקיים ביום שני הקרוב בבירת בלגיה, בריסל, ובה יוצגו ממצאי חקירת הרשויות בבולגריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדבר אינו נמצא בראש סדר היום", אמר דובר משרד החוץ הצרפתי, פיליפ לליוט, "אך בהחלט נשקול זאת בפגישת שרי החוץ של האיחוד האירופי שתתקיים בבריסל". הוא הוסיף, כי ארצו תשקול את הנושא בכובד ראש רק לאחר שיתקבלו הוכחות לממצאי חקירת הפיגוע בעיר הקיט הבולגרית שגבה את חייהם של שישה בני אדם ובהם חמישה ישראלים.

דוח החקירה בבולגריה: "חיזבאללה אחראי לפיגוע בבורגס"

הפיגוע בבורגס, יולי 2012 (צילום: חדשות 2)
"חיזבאללה אחראי לפיגוע בבורגס" | צילום: חדשות 2

קצת יותר מחצי שנה לאחר הפיצוץ באוטובוס התיירים בעיר הנופש הבולגרית,פרסם שר הפנים הבולגרי את דוח חקירת האירוע שבו נרצחו חמישה ישראלים.

ממצאי דוח החקירה מעלים, כי שני אזרחים זרים ממוצא קנדי ואוסטרלי שפעלו בשירות ארגון הטרור הלבנוני היו מעורבים בפיגוע באוטובוס בשדה התעופה בבורגס בחודש יולי האחרון. "הגענו למסקנה ששני האנשים האלה היו חברים בארגון חיזבאללה", אמר השר טסווטאן טסוונטאנוב לכתבים בעת פרסום הדוח.

בישראל ובארה"ב ציפו שהדוח יטיל את האחריות לפעולת הטרור על חיזבאללה, והמשמעות היא שעל האיחוד האירופי יהיה להכיר בחיזבאללה כארגון טרור ואף לנקוט בסנקציות נגדו - צעד שנמנע מלנקוט בו עד היום.