הזמנים שונים, התמונות הן אותן תמונות: אירן התעוררה היום ליום של הפגנות אלימות שלא נראו כמותן מאז שערוריית הזיופים של תוצאות הבחירות במדינה, לפני כחצי שנה. על פי הדיווחים מהבירה טהרן נהרגו לפחות תשעה בני אדם על ידי כוחות הביטחון האירניים, ונפצעו מאות. בין ההרוגים גם אחיינו של מיר חוסיין מוסאווי, מנהיג האופוזיציה.

מאז שעות הבוקר התפרסו כוחות הבסיג' ומשמרות המהפכה האירניים ברחובות טהרן, על מנת למנוע ממפגיני האופוזיציה להרחיב את ההפגנות. את הדיכוי האלים כלפי המפגינים - תיעדו, פעם נוספת, מצלמות המפגינים שיצאו לרחובות.

הביריונים של אחמדינג'אד פעלו ב-20 ערים

באירן של היום יוצא כל מפגין שני כשבדיו מצלמה. בהיעדר סיקור תקשורתי אמיתי ומהימן מהשטח, הופכים המפגינים הקוראים לשינוי - לכתבים ולשליחי תחנות הטלוויזיה מכל העולם ברחובות טהרן. כך יצא, שבשיאן של ההפגנות היום תועדו עשרות מקרי אלימות של ה"בריונים של אחמדינג'אד", כוחות הבסיג', כלפי המפגינים.

באירן דווח היום כי עימותים קשים בין המפגינים לכוחות הביטחון האירניים התרחשו בלא פחות מאשר 20 ערים שונות - מהצפון ועד הדרום. מוקד עימותים קשה, מלבד טהרן, היה בעיר טבריז, המוכרת כמעוז ההתנגדות למשטר, בשל אופייה של האוכלוסייה המקומית: מרבית תושבי העיר הם אזרים, הסובלים מאפליה של השלטונות האירניים, על רקע אתני.