מכדורי אש לגלישה על גג מכונית, היום כבר אפשר לראות הכל ברחבי האינטרנט. הפעלולנים האמיצים שמופיעים בסרטונים אולי מבדרים את הצופים, אבל הם מסוכנים.

רופאים ברחבי העולם שמטפלים ביותר ויותר פציעות מפיצוצים, נפילות ושריפות אומרים שאותם סרטונים מעודדים חקיינים רבים, שמנסים לערוך וידאו דומה, אמיץ וטיפשי משלהם. "לרוב הם סובלים מכוויות בפנים או בידיים, זה גורם לאובדן יכולת פעולה", אומר ד"ר מנצור מפלורידה.

ראיין גודינג, בן ה-10 מפלורידה הוא דוגמא כואבת למצב. גודינג סבל משבר באפו וכוויה כימית בדרגה שנייה, והוא נאלץ לעבור ניתוח שיקום. זה קרה אחרי שהוא ניסה לחקות סרטון שראה ב"יו טיוב" - ניסוי בחומץ וסודה לשתייה. "חבר שלי עשה את זה במטבח שלנו, היינו בחוץ והוא אמר לי לזרוק את זה. זרקתי את זה והכל התפוצץ לי בפנים", סיפר גודינג.

חיפוש אינטרנט מהיר מראה עד כמה היה קל לראיין למצוא את הניסוי המסוכן: החיפוש "פעלול באש" מעלה יותר מ-5,000 הדגמות מסוכנות.

ד"ר מנצור, שטיפל בראיין הקטן, מציין שקטינים תמיד חיפשו את הסכנה שתספק את הריגוש הבא, אבל עכשיו זה נראה שהם מעלים את הרף - הכל למען תהילת האינטרנט. "זה פשוט שבר את ליבי לחתיכות שמשהו כזה מתרחש", אמרה בצער סוניה, אמו של ראיין. "אולי זה לא היה קורה אם היינו ביותר שליטה". 

רוצים לקבל עוד סיפורים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק