צפו בסיפורים המעניינים של 19.1 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
ביל קלינטון. שוחרר לביתו | צילום: רויטרס, חדשות

כל העולם עוקב ביממה אחרונה אחרי מצבו של ביל קלינטון, מי שהיה נשיא ארצות הברית ואושפז אתמול בבית החולים לאחר שחש כאבים בחזהו. גם בישראל עקבו בדאגה אחרי העדכונים על מצבו של הנשיא שהיה ועודנו דמות נערצת בקרב הישראלים.

הנשיא שמעון פרס שלח היום איגרת החלמה מהירה לקלינטון, בה הוא מציין בפני הנשיא לשעבר כי הוא מקווה שההליך הרפואי עבר בשלום ומצבו הרפואי טוב. "הנוכחות שלך בעולמנו עושה טוב לכולנו, ואני מקווה שתשוב לפעילות האינטנסיבית שלך למען העולם", לשון האיגרת, "ירושלים היא מקום נהדר לשאת ממנו תפילות, ואנו מתפללים כולנו למענך, אדם שאנחנו מעריצים וצריכים שימשיך לפעול למען כולנו".

קלינטון שוחרר מבית החולים: מצבו טוב

נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון שוחרר בשעות הצהריים (שעון ישראל) מבית החולים, זאת שעות ספורות לאחר שעבר צנתור בלבו. שרופאיו של הנשיא לשעבר אמרו הבוקר כי "מצבו הרפואי מצויין".

אלאן שוורץ, הקרדיולוג שטיפל בקלינטון אמר כי הנשיא יוכל לשוב לעבודתו כבר ביום שני הקרוב. טרי מקאוליף, לשעבר ראש מטה הבחירות של קלינטון אמר בראיון לרשת CBS: "אם אני מכיר את הנשיא, כבר בשעה זו הוא עורך שיחות טלפון ומבקש סיוע נוסף להאיטי. אם אני מכיר את קלינטון, הוא יהיה מוכן לתזוזה בתוך 35 דקות".

קלינטון אושפז אמש בבית החולים "קולומביה" במנהטן כשהוא סובל עם כאבים עזים בחזהו. הנשיא לשעבר בן ה-64 הועבר לבית החולים בהארלם, הקרוב למשרדו, שם עבר צינתור והשתלה של שני תומכים בכלי הדם של הלב.