קודש בחול: דמותו המסקרנת של ראש הכנסייה הקתולית, האפיפיור פרנציסקוס, לא מפסיקה לרתק מאות מיליוני מאמינים ברחבי העולם. כביטוי של חיבה לדמות הרוחנית העליונה של הכנסייה, בחר החקלאי והאמן האיטלקי דאריו גמברין לעשות מעשה - "לחרוש" את דמותו של האפיפיור בענק על גבי שדה סמוך לעיר ורונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקום מכחול וקנבס, גמברין הניע את הטרקטור שלו וחרש את השדה המעובד שבבעלות הוריו כדי ליצור פורטרט ברוחב 100 מטרים של האב הקדוש, שלידו הופיע הכיתוב "האהבה משחררת".

"סיימתי 'לחרוש' את דמותו של פרנציסקוס בתוך שש שעות בלבד", סיפר גמברין שכבר יצר דיוקן של נשיא ארה"ב ברק אובמה בעת שהגיע לביקור ברומא לפני כ-4 שנים ורפרודוקציה של היצירה "הצעקה" מאת אדוארד מונק.

אז איך הוא עושה את זה? מסתבר שרק באמצעות תחושות - ולא על ידי מידות. "אני פשוט 'מרגיש' מה המידות הנכונות כדי שדיוקן הענק ייצא הכי מדויק שאפשר", חשף את הסוד שמאחורי יצירת הענק.

משדה החיטה - למסך הגדול: סרט יופק על חיי האפיפיור

"יתרמו לקהילה הנוצרית". פרנציסקוס (צילום: רויטרס)
בקרוב גם בקולנוע. פרנציסקוס | צילום: רויטרס

ליצירות המרשימות של גמברין יש גם חסרונות: אחד מהם הוא העובדה שרק ציפורים ונוסעי מטוסים יכולים לראות אותם בשלמותם. חיסרון נוסף הוא שבעוד כמה ימים ישוב אביו ויזרע על השדה הזה גידולים חדשים ודמותו של האפיפיור תימחק מעל פני השדה.

אלא שהפופולריות חובקת העולם של האפיפיור וסיפור החיים המרתק שלו אינה נגמרת רק בשדה הפתוח. הלילה דווח כי סיפורו של פרנציסקוס שגדל בבואנוס איירס והפך לכס הקדוש רק לפני כמה חודשים, יעובד גם לגרסה קולנועית. הבמאי הארגנטינאי אלחנדרו אגרסטי, שביים את הסרט "הבית באגם", הודיע שבכוונתו להפיק סרט על פרנציסקוס וצפוי לקרוא לו "סיפורו של כומר".