האתר ויקיליקס ממשיך כל העת לספק מסמכים סודיים, אבל עכשיו אפשר גם לראות לראשונה את הבונקר הכי שמור בעולם בימים אלה, שבו מוחזקים המחשבים והשרתים שמשמשים את אתר ההדלפות.

מנהלי הבונקר מבהירים כי אמצעי האבטחה המשוכללים כאן – ימנעו אפילו מה-CIA להצליח ולחדור למקום.

אסאנג' חשוד בתקיפה מינית

מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג' נעצר השבוע על ידי משטרת בריטניה בגין תקיפה מינית שביצע לכאורה בשוודיה - כך דיווחו כלי התקשורת ברחבי העולם.

לפי הדיווח ברשת "סקיי" הבריטית, חוקרי הסקוטלנד יארד עצרו את אסאנג', בן ה-39, סמוך לשעה 9:30 בבוקר (שעון בריטניה), לאחר שנכנס לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו. הוא עבר חקירה, בסיומה הועבר לבית משפט במחוז ווסטמינסטר, לונדון, שיחליט האם להסגיר אותו לשוודיה.

נגד אסאנג', שהסתתר בחודשים האחרונים באחד מהפרברים של לונדון, הוצא בתחילת החודש צו מעצר בינלאומי בחשד לביצוע עבירות המין בצעירה שוודית. אסאנג' טוען לכל אורך הדרך כי הוא חף מפשע וכי מחפשים אותו בעקבות החשיפות שפירסם, אולם החליט להסגיר עצמו כדי שיוכל להוכיח את חפותו ולצאת מהמסתור.

אסאנג' מואשם על ידי הרשויות בשוודיה בעבירות מין, הכוללות יחסים לא נאמנים, שני סעיפים של הטרדה מינית וסעיף אחד של אונס. חשוב לציין שההאשמה החמורה באונס מתייחסת לקיום יחסי מין ללא קונדום - מעשה המוגדר כעבירה על החוק בשוודיה. יתרה מזאת, אין כל וודאות כי אסאנג' ביצע גם את העבירה הזו, משום שהוא טוען כי הקונדום נקרע בטעות, בעוד המתלוננת נגדו טוענת כי קרע את אמצעי המניעה בכוונה תחילה.

עורך דינו של מייסד אתר ההדלפות, מארק סטיבנס, הזהיר כי כל ניסיון להסגירו לשוודיה יסוכל, בעיקר בטענה שאם יוסגר - עלול אסאנג' להיות מועבר לידי האמריקנים. הפרקליט טען כי ההאשמות נגד אסאנג' הן "תעלול פוליטי". לפי הדיווח, בוושינגטון עוקבים "מקרוב מאוד" אחר ההתפתחויות בנושא.

האיש שתפס את ארה"ב עם המכנסיים למטה

במרכזה של פרשת ההדלפות הגדולה המסעירה את העולם עומד אדם אחד, המעורר את כל הסערה. שמו הוא ג'וליאן אסאנג', "פריק" האינטרנט בן ה-39 מאוסטרליה. הוא ייסד את אתר האינטרנט שלו לפני ארבע שנים ומאז נודד בין מדינות, מקפיד להחליף מספרים ומכשירי טלפון ניידים מחשש לחייו.

הוא החל את דרכו כ"האקר" ממוצע בשנות ה-80', ועד מהרה הקים קבוצת האקרים שהצליחה לפרוץ לאתרי אינטרנט ממשלתיים ופרטיים באוסטרליה ובקנדה. הוא ואנשיו נעצרו, הואשמו בעשרות סעיפי פריצה לאתרי אינטרנט - אך שוחררו זמן קצר לאחר מכן.

אך מתברר שהיו גם שראו במעשיו מודל לחיקוי. בספטמבר השנה נבחר אסאנג' במקום ה-23 ברשימת "50 האנשים המשפיעים בעולם", של המגזין הבריטי "ניו-סטייטסמן". בימים אלו הוא נמצא, על פי דיווחים זרים, בצמרת רשימת אנשי השנה של המגזין "טיים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

"ויקיליקס מאיימים: ישראל היא הבאה בתור"

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"

רה"מ מתייחס להדלפת מסמכי ויקיליקס: "נחכה ונראה"