אולי אלו רק דיווחים באווירת בחירות בארה"ב, אולי זו רק הפגנת נאמנות של שר ההגנה לשעבר דונלד רמספלד למועמד המפלגה הרפובליקנית מיט רומני, אבל השדרן האמריקני הרפובליקני יו יואיט שמע היום את רמספלד אומר שהוא סבור שהממשל בישראל לא יכול לסמוך על הנשיא אובמה שלא ידליף מידע בנוגע לתקיפה אפשרית באירן, ויסכל אותה.

"אם אתה בוחן את יחס הממשל הנוכחי עם ישראל, אני חושב שכל מי שמביט על היחסים, לפחות מבחוץ, יכול להגיד שהם בנסיגה. אני חושב שאם הייתי מנהיג ישראלי, הייתי נתקל בבעיות בתיאום מול הממשל האמריקני הנוכחי מחשש שהמידע ידלוף החוצה".

המראיין אמר לרמספלד ש"זה נושא מדאיג. אתה חושב שלנתניהו יש סיבה לדאגה שהמידע שהוא מוסר לאובמה ידלוף?", והתשובה: "לחלוטין כן! הדבר האחרון שאתה רוצה זה להעמיד את חיל האוויר שלך בסכנה על ידי כך שמישהו עלול לפרסם את מעשיך ובניסיונות שיתוף הפעולה עם הממשל הזה, אני חושב שיש סיכוי סביר שזה ידלוף, לכן אני מצפה ממשל ישראלי אחראי, במצב היחסים הנוכחי, הםי ייאלצו להחליט לבד".

ראמספלד ביקר בריאיון לאתר "בריטבארט" גם את המדיניות הכלכלית של הנשיא הנוכחי, אבל במיוחד את מדיניות החוץ של הממשל ואת מערכת היחסים שהוא מנהל מול מדינות העולם הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק