בקרוב לווין יעקוב אחרי כל תנועה (צילום: רויטרס)
החיפושים עדיין נמשכים. ארכיון | צילום: רויטרס

ידעו ושתקו? צבא תאילנד אמר היום (ג') כי מכ"ם במדינה הצליח לזהות מטוס שעשוי להיות המטוס המלזי שהיעלמותו מסעירה את העולם בשבוע וחצי האחרונים. על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, זיהה הצבא שדר ממטוס על מערכות המכ"ם שלו כמה דקות אחרי שטיסה MH370 נעלמה מהמסכים. לדברי הממלכה, המידע לא נמסר מוקדם יותר משום ש"איש לא ביקש אותו. כל מה שלא מאיים עלינו לא מקבל תשומת לב או תגובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר חיל האוויר התאילנדי, מרשל מונול סוצ'וקורן, אמר כי השדר התגלה הרחק ממסלולה המשוער של הטיסה, אך בסמוך למצרי מלאקה - שם זיהה גם הלווין המלזי את המטוס בתאריך שמונה במרס. יחד עם זאת, מדגישים בתאילנד כי הם אינם בטוחים במאת האחוזים כי כלי הטיס שזוהה הוא אכן טיסה MH370.

מנגד, במלזיה אומרים שדווקא ביקשו את הסיוע של כל מי שיכול לעזור ולשפוך אור על ההיעלמות, אבל בממלכה אומרים כי הבקשה "לא הייתה ממוקדת דיה". 

בתוך כך, עלו מוקדם יותר היום חשדות נוספים בנוגע לטייס הבואינג 777. על פי פרסומים שטרם קיבלו אישור רשמי, זהארי אחמד שאה תירגל בסימולטור שהתגלה בביתו נחיתה בחמישה נמלי תעופה אפשריים ברחבי האוקיאנוס ההודי - שאליהם היה יכול להגיע בטיסה נמוכה מ-1,500 מטרים.