ברנדון סבג' וארין תומאס הם שני שוטרי תנועה באזור קליבלנד, כשעצרו לפני כחודשיים רכב לבדיקה שגרתית הם לא תיארו לעצמם שכך זה ייגמר: השניים ביקשו לבדוק את פרטיו של הנהג במסוף, אך זה יצא ממכוניתו עם רובה סער מסוג קלצ'ניקוב והחל לרסס את השוטרים ההמומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע הזה אירע כאמור בחודש מרס, אבל היום מתפרסמות התמונות הדרמטיות האלה בהן ניתן לראות את ג'יימס גילקרסון בן 42 יורה 33 כדורים על שני השוטרים ההמומים בתוך הניידת. סמל סבג' שהיה מחוץ לרכב המשטרה הממוגן נפצע מהירי הצליח לתפוס מחסה ולהשיב אש, אך גם אחרי שכמה מהכדורים פגעו בגילקרסון, זה המשיך לירות וצעק לשוטרים "תהרגו אותי" - לפני שצנח לקרקע ומת מפצעיו.

עבור השוטרת ארין תומאס שהתגייסה למשטרה רק מספר שבועות לפני כן היתה זו טבילת אש מטלטלת במיוחד, אבל "אחת עם סוף טוב", כפי שסיפרה אחר כך לכלי תקשורת בארצות הברית.

ההרוג ג'יימס גליקרסון (צילום: מתוך יוטיוב)
ההרוג ג'יימס גליקרסון | צילום: מתוך יוטיוב

מה תכנן באמת גליקרסון? את זה כנראה לא נדע לעולם. השוטרים שהגיעו לזירה מצאו ברכבו של היורה כפפות, מסכת סקי, תחמושת והוראות להכנה של חומרי נפץ ביתיים. בארצות הברית טוענים היום כי יתכן ופרסום התמונות האלה אינו מקרי.

רק אתמול נערך בעיר יוסטון הכינוס השנתי של ארגון ה-NRA (ארגון הרובאים האמריקני) בהשתתפות פוליטיקאים דוגמת מושל טקסס ריק פרי והמושלת לשעבר שרה פיילין. הדיון הציבורי סביב סוגיית כלי הנשק חודר בימים אלה עמוק יותר אל תודעת האמריקנים, אך עד שהמחלוקת הזו שמפלגת את אמריקה עוד משחר הימים לא תיפתר, ייתכן ונראה עוד תמונות שכאלה.