עוד קנדי בקונגרס האמריקני? (צילום: רויטרס)
הנשיא והמזכירה? אובמה וקלינטון עשויים לשתף פעולה (רויטרס) | צילום: רויטרס

הילארי קלינטון היא המועמדת המובילה לתפקיד מזכירת המדינה בממשל אובמה החדש – כך מסרו שניים מיועציו הקרובים של הנשיא הנבחר לוושינגטון פוסט ולרשת הטלוויזיה NBC.

מקורביה של קלינטון סירבו להגיב, אולם עד כה היא הייתה צפוייה לקבל את תפקיד מנהיגת הרוב הדמוקרטי בסנאט. ייתכן בהחלט כי היא תהיה מעוניינת דווקא בתפקיד היוקרתי של מזכירת המדינה, אולם עד כה אובמה או מישהו מטעמו לא העבירו הצעה רשמית לסנאטורית. קלינטון עצמה טסה אמש לשיקגו, שם נמצא ביתו של הנשיא הנבחר, בעניינים אישיים, אך לא ברור אם מתוכננת לה פגישה או שיחה מכל סוג עם אובמה וצוותו.

שמות אפשריים אחרים שהוזכרו כמועמדים לתפקיד מזכיר המדינה הם המועמד לנשיאות לשעבר, ג'ון קרי, והסנאטורים ביל ריצ'ארדסון וטום דאשל.

הילארי, סנאטורית במדינת ניו יורק וכמובן רעייתו של אחד הנשיאים הפופולאריים שהיה באמריקה, ביל קלינטון, הפסידה לברק אובמה במירוץ להשגת המועמדות לנשיאות במפלגה הדמוקרטית, לאחר קרב צמוד ועיקש במהלכו גם ניצחה בלא מעט מדינות. לאחר ניצחונו של אובמה והצגתו הרשמית כמועמד הדמוקרטי לנשיאות, קולות רבים במפלגה קראו לו למנות את הילארי למועמדת לסגנית הנשיא לצידו. אובמה העדיף את ג'ו ביידן הוותיק, אבל כעת עשויים מעריציה של הגברת הראשונה לשעבר לקבל אותה בראש מחלקת המדינה.