אובמה VS רד-סקינס (צילום: AP, Redskins)
אובמה VS רד-סקינס | צילום: AP, Redskins

נשיא ארה"ב ברק אובמה ידוע בתור חובב ספורט מושבע, ועכשיו הוא גם מוכיח זאת: בריאיון מיוחד לסוכנות הידיעות AP, אמר הנשיא האמריקני כי אם היה בעליה של קבוצת הפוטבול מוושינגטון הוא "היה שוקל לשנות את שמה" מ"אדומי העור" - ה-REDSKINS, וזאת מפני שהשם פוגע באנשי הקהילה האינדיאנית בארצו. הנשיא הבהיר כי למרות החיבור של האוהדים לשם, "נוסטלגיה אינה סיבה טובה מספיק לשמור עליו", כך לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא יודע האם החיבור שלנו לשם מסוים צריך להיות שיקול שגובר על טענות הלגיטימיות שיש בנוגע לדברים האלה", אמר אובמה שאוהד את ה-BEARS משיקאגו. הנשיא הדגיש כי לדעתו אין בשם שום כוונה לפגוע באיש, אבל ניתן להבין היום את בני הקהילות האינדיאניות, שמבקרות את קבוצת הפוטבול. הקבוצה מציבה בובת קמע שמציגה סטריאוטיפים שלא מחמיאים לצאצאי השבטים, ששלטו באמריקה לפני הגעת האדם הלבן.

אולי אחרי הנשיאות, אובמה יתרכז יותר בספורט, אבל בכדורסל  

בעלי הקבוצה מהבירה, דן שניידר, אמר שהוא לא מתכוון להחליף את השם "לעולם". ראש ליגת הפוטבול האמריקנית רוג'ר גודל אמר בשבוע שעבר שהליגה צריכה לשים לב לטענות של אלו שנפגעים מהשם, ועורך דינה של הקבוצה אמר בתגובה "אין לנו שום כוונה ולא הייתה לנו כוונה לפגוע באיש".

"השם וושינגטון רדסקינס כבר בן 80, יש לו מורשת ומסורת ארוכת שנים", אמר עורך הדין דין דייויס, "אנחנו - אוהדי הרדסקינס שרים שירי הלל לאדומי העיר בכל יום ראשון בהרבה מאוד כבוד ולא בזלזול". ראש הקבוצה שניידר הזכיר שיש בספורט המקצועי עוד הרבה מאוד שמות אינדיאנים כמו הצ'יפים של קנזס, הגיבורים של אטלנטה והאינדיאנים מקליוולנד או העיטים השחורים משיקאגו.

הנשיא האמריקני אמר שאין לו שום כוונה להתערב התערבות של ממש בענייני ההנהלה של קבוצת הפוטבול או כל ספורט אחר: "אולי אחרי שאפרוש מהנשיאות" הוא התלוצץ "אני חושב שזה יכול להיות כיף, אבל אני חושב שאתרכז בכדורסל לפני הפוטבול", אמר אובמה, "אני מבין בכדורסל הרבה יותר"