שגרה קטלנית בסוריה, השבוע
שגרה קטלנית בסוריה, השבוע | צילום:

אתר אינטרנט השייך לממשלת ארצות הברית פירסם אתמול תמונות שמוכיחות את קיום המתקפות של צבא אסד על אזרחיו. בתמונות נראית חפירה של קברי אחים על ידי כוחות צבא סוריה, תקיפה של אזרחים באמצעות מסוקים, ארטילריה וכלי רכב משוריינים.

האתר בו פורסמו התמונות שייך למחלקת המדינה האמריקנית. התמונות שפורסמו הן תמונות לווין, שצולמו בתחילת השבוע על ידי לווין אזרחי, כך נכתב באתר. בין השאר, ניתן לראות כריית קברי אחים ליד העיירה חולה יומיים אחרי הטבח שהתרחש שם בשבוע שעבר, בו נרצחו למעלה מ-100 אזרחים, טבח שמשטר אסד טוען שבוצע על ידי מורדים חמושים ולא על ידי הצבא.

התמונות גם מראות מכתשים שנוצרו כתוצאה מהפגזה של אזורים אזרחיים על ידי ארטילריה, ותמונות של תקיפות ארטילריה שאירעו לכאורה שלשום בחומס. עוד ניתן לראות בתמונות ארטילריה פרושה ליד העיר רסטאן ואל-קסיר, כלי רכב משוריינים שפרושים ליד חומס והעיירה שייראת, וגם משוריינים שנעים בתוך העיירה אטריב.

השבוע גם משקיפי האו"ם מצאו קבר אחים, מגובה הקרקע: הפקחים גילו 13 גופות של גברים בדיר א-זור שבצפון מזרח סוריה. הגופות ככל הנראה הוצאו להורג באמצעות ירייה בראשם ונקברו בקבר אחים, הגופות נמצאו כשידיהן קשורות מאחורי גבם ופצעי ירייה בראשם, לרוב ירייה בודדת שנורתה מטווח קצר. ראש צוות הפקחים בסוריה הגנרל מוד אמר כי הוא "מזועזע מהמראה הנורא והבלתי נסלח".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק