שלושת החשודים האירנים שניסו לפגוע במטרות ישראליות בבירת תאילנד נמצאים בידי המשטרה המקומית: שניים מהם - האירני שנפצע בפיצוץ ושתי רגליו נקטעו, וחברו שנעצר בשדה התעופה בבנגקוק בעת שניסה להימלט - נחקרים בשעות אלה במשטרת תאילנד; אירני שלישי, שהצליח לברוח למלזיה, כנראה יוסגר מאוחר יותר לתאילנד; ואירנית נוספת, האישה שככל הנראה פיקדה על חוליית הטרור, הצליחה לברוח - כך מדווחת היום התקשורת בתאילנד.

חוקרי המשטרה המקומית מאשרים את הדיווחים לפיהם יש דמיון בין המטענים בתאילנד לבין המטענים בהם נעשה שימוש בפיגוע נגד רכב השגרירות הישראלית בדלהי ובטביליסי. מפכ"ל המשטרה פרוופאן דהמפונג אמר הבוקר חד משמעית: "עכשיו אין לנו ספק שהמטרה הייתה דיפלומטים ישראלים".

החשודים האירנים במצלמות האבטחה (צילום: מצלמות אבטחה)
החשודים האירנים במצלמות האבטחה | צילום: מצלמות אבטחה

"המטרה הייתה אנשים ספציפיים", לדברי המפכ"ל, " זה היה משהו אישי". התכנית הקטלנית בבנגקוק נחשפה בטעות כאשר חומר נפץ שהוסתר בדירה התפוצץ בטעות והוציא את המחבלים האירנים למסע של טעויות נפיצות ברחבי הבירה - טעויות שחשפו את החוליה.

מי היא ואיפה ליילה - האישה המסתורית?  

אחד החשודים האירנים, מחמוד חרזאי, הוצג היום בפני העיתונאים והצלמים שידיו באזיקים. על פי מפקד המשטרה, חרזאי "הודה חלקית" בהאשמות ואישר שהוא מכיר את שני החשודים האחרים שנתפסו - סעיד מוראדי שאיבד את רגליו כשניסה להשליך את המטען בליבו של אזור מסחרי, וחברם הנוסף מסעוד סאדטזדה, שנתפס אחרי שנמלט למלזיה.

מתקפת טרור. ארכיון (צילום: AP)
זירת הפיצוץ בבנגקוק | צילום: AP

מצלמות האבטחה, שמוקמו סמוך לדירה שחברי החוליה האירנית שכרו, תיעדו את השלושה עוזבים את הדירה אחרי הפיצוץ. מוראדי יצא אחרון והוא זה שלקח על כתפיו את חומרי הנפץ שגרמו לו בסופו של דבר לאבד את שתי רגליו.

על פי הפרסומים בתאילנד, חרזאי במצב נפשי לא פשוט, הוא מסרב לאכול ו"נראה עצבני כל הזמן". החשוד האירני השלישי, מסעוד סאדטזדה, מוחזק במעצר בקואלה לומפור ותאילנד הגישה בקשה רשמית להסגרתו.

בית המשפט התאילנדי הוציא צו מעצר נגד כל השלושה וגם נגד האישה האירנית הנוספת, אישה מסתורית בשם ליילה רוהאני שהשכירה את הדירה, אבל על פי הדיווחים - הצליחה לברוח מתאילנד, לא ברור לאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק