טכנולוגיה חדשה תעקוב אחר תמונות (צילום: רויטרס)
בקרוב נחליף את צבע העיניים לכחול? | צילום: רויטרס

אם תמיד חלמתם על עיניים כחולות - ייתכן שנמצא פיתרון מדעי לכך. מדען מקליפורניה טוען כי פיתח ניתוח לייזר מסוג חדש, באמצעותו ניתן להחליף את צבע העיניים לכחול, וזאת מבלי לפגוע בראייה.

ד"ר גרג הומר, רופא אמריקני, הודיע היום כי ביכולתו לשנות לבעלי עיניים חומות את צבע העין - לכחול, במסגרת טכנולוגיה חדשה עליה הוא שוקד ב-10 השנים האחרונות. "לכל בעלי העיניים החומות ישנה מתחת לחום שכבה כחולה, כאשר אפשר להחליף ביניהן תוך שימוש בלייזר", סיפר הרופא בריאיון לתחנת טלוויזיה בקליפורניה. "השכבה החומה היא פיגמנט בלבד, ומתחתיה - יש צבע כחול".

המדען האמריקני הסביר כי הניתוח החדשני שפיתח אורך 20 שניות בלבד, וצבע העיניים יתחלף באופן הדרגתי בתוך שלושה שבועות. עם זאת, ניתן להחליף בין צבעי העיניים רק פעם אחת במהלך החיים, משום שהשכבה החומה אינה מתחדשת לאחר ההסרה.

דאג דניאלס, שותפו העסקי של הרופא, התלהב מאוד מהתגלית המרעישה ואמר כי להערכתו ישנם לא מעט אנשים שיבחרו להחליף את צבע העיניים לכחול. "ל-80% מהאנשים בעולם יש עיניים חומות, ו-17% מהאנשים הצהירו כי יחליפו את צבע העיניים שלהם. מה שאומר שיש ציבור רחב שיתנסה בניתוח", הוסיף.

הניתוח החדשני, שנמצא עדיין בשלבי פיתוח אחרונים, יהיה אפשרי לביצוע מחוץ לארה"ב בתוך כשנה וחצי, ועלותו מוערכת בכ-5,000 דולר. "העין הכחולה אינה אטומה ואפשר לראות עמוק לתוכה, אולם עין חומה היא אטומה", אמר הרופא. "אני חושב שיש משהו מאד משמעותי ברעיון של 'חלונות פתוחים לתוך הנשמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק