בישראל ישנם עשרות אלפי עובדים זרים שמגיעים לכאן על מנת לנסות ולהתפרנס. אבל האם מישהו מכם חשב פעם מי מכשיר אותם לטיפול בקשישים או לניקיון בתים? עכשיו מתברר שיש בית ספר בפיליפינים המוקדש בדיוק לנושאים הללו.

מיה קוסטינו מספרת שהיא נרשמה לבית הספר המיוחד על מנת לנסות את מזלה מעבר לים. "אני עברתי קורס במחשבים ועבדתי בחברת ביטוח", היא אומרת. אז מה גרם לה לעזוב הכל וללמוד לנהל משק בית? "אני הרווחתי שכר מאוד נמוך, ואני מתכננת לנסוע לעבוד באירופה או באמריקה", היא מסבירה.

בפיליפינים נרשם נתון מדהים: אחד מכל עשרה פיליפינים עובד בחו"ל, ובכל יום למעלה מ-3,500 פיליפינים יוצאים לחו"ל ומנסים למצוא עבודה. אחת המדריכות בבית הספר הסבירה על החשיבות של הלימודים: "יש נשים שלא יודעות כיצד לבצע את העבודות כמו שצריך, והמעסיקים לעיתים מתעצבנים עליהן".

הסטודנטים והסטודנטיות לומדים קצת יותר מניקוב אבק וניקוי חלונות. הלימודים מכילים גם קורסים בעזרה ראשונה, קורס בטכניקת כיבוי שריפות וסדנה פסיכולוגית על מנת שהעובדים יוכלו להתמודד בעתיד עם הבדידות והבלבול. "אנחנו רוצים לדעת שהם יוצאים מכאן עם כל הכלים להצלחה", סיכמו בבית הספר.