תכנית הקיצוצים של קים: הוראות יוצאות דופן שפרסם לאחרונה השלטון בפיונגיאנג קבעו כי על כל הגברים במדינה לאמץ תספורת אחת - זאת של המנהיג העליון קים ג'ונג און.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההוראה החדשה הוצגה בבירה לפני כשבועיים וכעת היא מופצת ברחבי המדינה המסוגרת, אך נראה כי לא כל התושבים מרוצים במיוחד מהסגנון שנכפה עליהם. "התספורת של מנהיגנו היא ייחודית מאוד", אמר מקור במדינה לרדיו אסיה החופשית. "היא לא מתאימה לכולם כי לכל אחד יש פרצוף אחר וצורת ראש שונה".

בנוסף לכך סיפר אזרח קוריאה הצפונית, המתגורר בימים אלה בסין, כי מדובר בתספורת לא פופולרית, מכיוון שהיא דומה לזו של מבריחים סיניים. "עד אמצע שנות האלפיים קראו לתספורת הזאת 'המבריח הסיני'", סיפר.

"מנהיג לא צפוי" (צילום: רויטרס)
אייקון אופנה | צילום: רויטרס

ההוראה להסתפר בסגנון שמזכיר את זה של להקות הבנים בשנות ה-90 אינה הפעם הראשונה שבה הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה מתערבת במראה החיצוני של תושביה. עד כה נקבע כי הגברים במדינה יוכלו לבחור אחת מתוך עשר תספורות מוגדרות. הנשים קיבלו חופש רב יותר ויכלו לבחור מתוך 18 תספורות שונות.

בעבר שודרה בטלוויזיה בקוריאה הצפונית תכנית בת חמישה פרקים, שמעודדת את התושבים להימנע משיער ארוך. "הבה נסתפר בהתאם לאורח החיים הסוציאליסטי", נקרא הקמפיין, שכלל בין היתר "ביקורי בושה" אצל אזרחים סוררים שאפשרו לשיערם לגדול לאורך של יותר מ-5 ס"מ בטרם הסתפרו.