שעות ספורות לפני כניסתו של ערב ראש השנה, החגיגות באומן נמצאות בשיאן. עשרות אלפי חסידים שהתכנסו במתחם הקבר של רבי נחמן מברסלב מציינים 200 שנה לפטירתו.

בין האלפים שטסו ברכבת אווירית מישראל לאומן היה אפשר למצוא גם כמה זמרים מצליחים, כמו אייל גולן, ליאור נרקיס, עידן יניב וגם זמר השנה - דודו אהרון. בתיעוד מיוחד ממקום החגיגות ניתן לראות את המאמינים הרבים פורצים בריקודים המוניים במתחם הקבר.

שומרים על צניעות

אתמול פורסם כי בנמל התעופה בן גוריון היה ניתן לראות בין האלפים הרבים גם כמה עשרות גברים שאת ראשם מכסה רעלה. אותם חסידים מחמירים סיפרו ל"ידיעות אחרונות" כי המטרה היא התגוננות מפני מראות לא צנועים כמו נשים חשופות, או נשים בכלל. מפני שלמען חלקם מטרת הנסיעה היא כפרה על התבוננות בנשים לא צנועות, דווקא במסע הזה לדבריהם יש להחמיר.

החסידים כיסו את כל ראשם באותן רעלות, השאירו פתח צר לעיניים, ומעל הרעלה, או הצעיף, הניחו כובע. אחרים השתמשו בכיסוי העיניים המחולק בטיסות וחלקם עברו את כל הדרך למטוס כשכובעיהם מסתירים את פניהם ומבטם מופנה לקרקע.

אחד מהנוסעים סיפר כי ה"טרנד" האחרון הוא חלק מקמפיין שקידמו רבנים מסוימים לקראת הנסיעה השנתית. בחודשים האחרונים אף נתלו שלטים בשכונות החרדיות בארץ, שהזהירו מפני פרסומות לא צפויות בקייב, אוקראינה, והמליצו להיזהר ממראות לא צנועים במדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק