אמנדה נוקס - פרועה | צילום: רויטרס

עברו כמעט ארבע שנים מאז שאמנדה נוקס נעצרה בחשד שרצחה את שותפה לדירת הסטודנטים בפרוג'ה, אחת הערים הציוריות באיטליה. היום זו ההזדמנות האחרונה שיש לה, לאמנדה נוקס, להציל את עצמה ולשכנע את העדים שהיא לא רצחה אף אחד.

נוקס האמריקנית וחברה רפאלה סולסיטו מנסים היום, בעזרת דברי הסיכום של הדיון בערעור, להפוך את פסיקת בית המשפט, שקבע שהשניים רצחו את מרידית' קרצ'ר. נוקס אומרת שהיא למדה איטלקית במיוחד למען הדיון הזה, הוריה אומרים בשמה שהיא מתכננת מה ואיך להגיד במשך שבעה חודשים, מאז הוגש הערעור.

"במהלך ארבע השנים האחרונות איבדתי חברה, איבדתי את החופש ואיבדתי את האמון במערכת שמירת החוק", אמרה נוקס בנאום הפתיחה שלה בבית המשפט.

"היא לא רעה , היא רק מצוירת כך"

הדיון היום מסכם שבוע מאוד דרמטי במהלכו עורכי הדין של נוקס אמרו שהנאשמת, ממש כמו ג'סיקה ראביט מהסרט המצויר "מי הפליל את רוג'ר ראביט?", לא רעה, "היא פשוט מצוירת כך", לדבריהם.

נוקס טוענת שאדם נוסף שמואשם ברצח, רודי גוויד, הוא זה שרצח את קרצ'ר והפליל אות ואת רפאלה סולסיטו, אחרי מה שנראה כלילה פרוע ולוהט במיוחד בדירת הסטודנטים בנובמבר 2007.

נוקס בת ה-21 ובן זוגה, הסטודנט למחשבים סוליסיטו בן ה-23 הורשעו שרצחו את קרצ'ר החביבה בפראות, "רצח של טירוף". עורכי דינם טוענים שדוגמות של DNA שנלקחו מבגדיה של הנרצחת מוכיחות שלשניים לא היה שום קשר לרצח.

בית המשפט יכריע היום, ואם יפסוק להשאיר את האשמה על כתפיהם של השניים, הם יוכלו לערער לבית המשפט העליון באיטליה. אם בית המשפט יפסוק שהשניים חפים מפשע, אמנדה נוקס והוריה מתכננים לברוח מאיטליה מהר ככל האפשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק