עלייה בפניות. אילוסטרציה (אילוסטרציה: AP)
הרב נלחם בפדופילים. אילוסטרציה | אילוסטרציה: AP

נחום רוזנברג הוא רב חרדי המתגורר בברוקלין, שהחליט לצאת נגד מספר פדופילים מתוך קהילתו שלו המנסים לצוד את ילדי השכונה. סיפורו של הרב, המתפרסם בעיתון "הדיילי-ביסט", מתאר את אומץ ליבו של האיש שלא חושש להתעמת לעתים עם שכניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין מתגוררים כ-180 אלף יהודים חרדים. "בנים היו באים אלי ומספרים לי שהיו נוגעים בהם במקווה, בנות היו אומרים שהאבות שלהן נכנסים לישון איתן", אומר הרב רוזנברג שמסביר כי הוא רואה במשימה שאליה יצא - מתנה שקיבל מידי שמיים. הוא ייסד קו חם שנועד ליידע את הקהילה על פדופילים, במקביל לעדכון המשטרה.

עמיתיו של רוזנברג, רבנים אחרים, גינו אותו על הוצאת הכביסה המלוכלכת מחוץ לקהילה, דבר שעשוי להכפיש לדבריהם את יהודי האזור. לעיתים נתקל רוזנברג במקרי אלימות, כשמספר חרדים יידו לעברו אבנים.

במקרה אחר נשפכה אקונומיקה על פניו, דבר שגרם לו לעיוורון זמני בעין אחת. מכל בתי הכנסת בוויליאמסבורג, יכול הרב לספור על יד אחת את מספר בתי הכנסת אליהם הוא עדיין יכול להיכנס.

רוזנברג אומר כי עד שהתחיל את פעילותו, היו נוהגים לסגור את הנושאים הללו בתוך הקהילה, בין השאר בתשלום של הפדופיל למשפחת הילד בו הוא פגע. עדיין, הוא טוען כי הפעולות שלו נושאות פרי, והדברים מתחילים לצאת אל מחוץ לחומות הסגורות של הקהילה החרדית. "בקהילה מתחילים לדבר על הנושא, מתגברים על המחסום התרבותי שסובב עבירות מין", הוא אומר.

הקו שייסד מעלה שאלות לגבי ההאשמות והפניית אצבע בקהילות סגורות, מה שנראה לגיטימי ברשתות החברתיות אצל חילונים הוא עדיין טאבו בקהילה החרדית. נכון לעכשיו נראה כי הרב מצליח במשימתו, והפניות אלו מתרבות מדי יום.