אדם שצלה - כן, צלה על האש - את הכלב שלו ותיכנן לאכול אותו יחד עם החברים והמשפחה, הצליח להתחמק מתביעה לאחר שהרשויות בניו זילנד קבעו כי החיה נהרגה באופן "הומני".

"אנחנו בדילמה, כי אנחנו רואים משהו שמאוד מעציב אותנו - אבל אנחנו במצב שבו אין לנו שום דבר לעשות לגבי זה", אמר לרשת הטלוויזיה CNN גארת' האלידיי, מהאגודה למניעת התאכזרות לחיות של העיר אוקלנד.

האגודה החוקרת מקרי התאכזרות והתעללות בבעלי חיים ומגינה על זכויותיהן של החיות, הגיעה בעקבות קריאה מהשכנים לבית, בו השוטרים מצאו את גופתו החרוכה של הכלב, מסוג סטפורדשייר טרייר, נצלית על מתקן ברביקיו ("על האש").

"הכלב הפך למטרד"

כלב על האש (צילום: cnn)
הברביקיו הביתי | צילום: cnn

"היה להם את הכלב כבר כזה זמן, אבל האיש אמר לנו שלאשתו נמאס ממנו. הוא הפך למטרד", אמר האלידיי. "הם החליטו להיפטר ממנו. אבל במקום להביא אותו אלינו - כפי שהמלצנו - הם החליטו לעשות ארוחה, לבשל ולאכול אותו".

"באזור שלהם", כך לדברי איש האגודה, אכילת כלבים היא מנהג די נפוץ. "הוא לא חשב שהוא עושה משהו לא בסדר".

התקרית אירעה בחודש פברואר האחרון. בחודשים שלאחר מכן, אגודת בעלי החיים בחנה האם האיש צריך להיות מואשם בהריגה. במהלך סוף השבוע, החליט הארגון שלא להאשים אותו מפני שהחיה הומתה "באופן הומני".

המנהג נפוץ בתרבות הטונגה

פיאה טאופה אכל את כלבו (צילום: cnn)
החשוד בהריגת הכלב. "הוא היה מטרד" | צילום: cnn

הגבר, במקור ממדינת טונגה - מדינת איים באוקיינוס השקט במרחק 2000 ק"מ מניו זילנד - הכה את הכלב בראש עם פטיש. רק לאחר שאיבד הכלב המסכן את ההכרה, שיסף האיש את גרונו. "זו הדרך הנורמלית, אם אפשר להשתמש במילה הזאת, שבה חיות מומתות בכל העולם", הוסיף האלידיי.

על פי החוק הניו-זילנדי, זה חוקי להרוג חיה אם היא מומתת באופן מהיר וחסר כאב. ד"ר מאלאקיי קולומנטנגי, חוקר תרבותי של אנשי הטונגה, אמר ל-CNN כי בשר כלב הוא מעדן, ממנו נהנים בעיקר גברים צעירים במולדת - איי טונגה.

ועדיין, המקרה הכעיס והגעיל ניו-זילנדים רבים. "זה דוחה", אמרה גרייסי וויליאמס מאוקלנד. "כאוהבת בעלי חיים, אני נגעלת. החוק חייב להשתנות". ראש עיריית אוקלנד, פעיל למען בעלי חיים בעצמו, אמר לתקשורת כי במקום חוק חדש, מה שדרוש הוא חינוך טוב יותר.

"דיברנו עם האנשים. אמרנו להם שלמרות שזה לא נגד החוק, הריגת ואכילת חיית המחמד שלך נוגדת את התרבות הכללית של המדינה", סיכם האלידיי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק