תקלה נוספת ברכבי טויוטה (צילום: חדשות 2)
תקלה נוספת ברכבי טויוטה | צילום: חדשות 2

קריאת שירות חוזרת למוסכים: חברת "טויוטה" הודיעה היום כי מיליון וחצי רכבים שיוצרו אצלה, יוחזרו למוסכי החברה בשל תקלות במערכת הבלמים ובמשאבת הדלק. עם זאת ממהרים בחברת הענק להדגיש כי הממצאים החדשים שעלו לא מהווים סיכון לתאונות דרכים כפי שגרמה התקלה הקודמת שנמצאה בשנה האחרונה בדוושת ההאצה.

"טויוטה" הודיעה כי "הבעיות החדשות", שמקורן במכסים שנשרפו והותכו העלולים לפגוע בתפקוד המנוע, התגלו בדגמי "אבאלון" ו"לקסוס" שנמכרו בעיקר בארצות הברית וביפן, שם ספגה החברה לאחרונה פגיעה קשה בדימויה. מאז נובמבר אשתקד, החזירה החברה היפנית למעלה מ-12 מיליון רכבים בעקבות התקלה הקודמת בדוושת ההאצה שגרמה למקרי תאונה ספורדים.

באפריל האחרון שילמה "טויוטה" קנס של 16 מיליון דולרים לרשויות האמריקניות על כך שלא עדכנה אותן על התקלה. בתגובה להאשמות באחריותה הבלעדית לחייהם של הנהגים הודיעה "טויוטה" כי היא "לא ראתה שום קשר בין התקלה ההיא לבין התאונות שהיו".

טויוטה הודיעה שהקריאה לאיסוף המכוניות חזרה למוסכים בארצות הברית תיעשה באופן "התנדבותי" ולא בהול, מה שמצביע באופן ברור כי משרד התחבורה במדינה והחברה היפנית לא רואה בבעיה ככזו שעלולה לפגוע בבטיחות הנוסעים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק